reklamı kapat

POPÜLER

Realme 64 megapiksel

Türkiye’ye gelen Realme, ilk 64 megapiksel telefon için tarihi verdi

OPPO’dan ayrılan ve kısa süre önce Türkiye’ye gelen Realme, 64 megapiksel kameraya sahip ilk akıllı telefon modeli için esas tarihi paylaştı.

Realme, daha önce paylaştığımız üzere 8 Ağustos tarihinde Hindistan’da bir “Kamera İnovasyon Etkinliği” düzenliyor. İşte bu etkinlik kapsamında firmanın ve pazarın ilk 64 megapiksel akıllı telefonun görücüye çıkacağı söylenmişti. Ancak yeni yayımlanan poster bunu değiştirdi. Buna göre telefon 15 Ağustos tarihinde karşımıza çıkacak. Bu açıdan biraz daha beklememiz gereken telefon, biliyorsunuz  Samsung tarafından geliştirilen 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 üstüne kuruluyor. Fotoğraf kalitesi oldukça merak edilen bu 1/1.72 inç boyutundaki sensör, düşük ışıkta çözünürlüğü 16 megapiksel seviyesine çekerek temiz ve aydınlık görüntüler sunabiliyor. Hep söylediğimiz gibi gelişen yapay zeka teknolojileri ve megapiksel düşürme teknikleri, yüksek megapikseli telefon tarafında çok kullanışlı hale getiriyor. Bu sensörü kullanan Realme modeli dışında Xiaomi, Redmi ve Samsung imzalı akıllı telefonlar da yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme imzalı 64 megapiksel akıllı telefonun arkasında dörtlü kamera yer alıyor

Burada firmanın geniş açı ile telefoto kamera sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bir kameranın ise derinlik amacıyla görev yapması bekleniyor. Bu sayede biliyorsunuz arkası bulanık portre fotoğraflar çekilebiliyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO, gelecek akıllı telefon tasarımını gösterdi