reklamı kapat

POPÜLER

Venom 2

Venom 2 müjdesiyle gelen gizemli paylaşım

Venom 2 yönetmeni resmileşti! Andy Serkis, filmin yönetmenliğini üstlenirken, konusuyla ilgili ilk ipucunu da paylaşıyor.

Tom Hardy’nin Instagram paylaşımı sonrası uzun zamandır konuşulan Venom 2 dedikodusu resmileşti. Andy Serkis, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla, dizinin yönetmenliğini üstlendiğini müjdeliyor. İlk filmi yöneten Ruben Fleischer’la çalışılmayacağının ortaya çıkmasıyla Serkis’in kadroya dahil olduğu bir süredir konuşulurken; resmi açıklama gelmek bilmemişti. Serkis ise bunu duyuran isim olmayı tercih etti. Ancak Serkis’in duyurusundaki detaylar, yönetmenlik haberine kıyasla daha dikkat çekici. Haberi bir selfie ile resmileştiren Serkis’in elinde Venom’un Lethal Protector serisinden bir sayının kopyası bulunuyor. Peki Lethal Protector ne anlama geliyor?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Venom 2 ile tamamlanacak anti hero dönüşümü

Serkis’in elindeki Lethal Protector serisi 1993’te hayatımıza girmişti. 6 sayıdan oluşan serinin 6. sayısını elinde tutan Serkis resmi olarak konuyu açıklamadı elbette ancak, bu serinin özenle seçildiğini düşünmeden edemiyoruz. Eddie Brock’u merkeze alan hikayede karakterin anti hero dönüşümüne odaklanılıyordu. Lethal Protector serisinde Spider-Man’in de yer aldığını söyleyelim. Ancak ikinci filmde Tom Holland’ın yer alma ihtimalini hala biraz düşük buluyoruz. Tarafların tüm olumlu yaklaşımına karşın işler arka planda biraz yavaş ilerliyor gibi görünüyor. Öte yandan kendisini görürsek hayli şaşırır ve seviniriz.

Anti hero hikayesi ise Carnage ile biten ilk filmden sonra kurgu açısından hiç de mantıksız gelmiyor. Her ne kadar tüm detaylar hala belli olmasa da ikinci filmin ana düşmanının ek sahnede görünen Carnage olacağına inanılıyor.

Serkis’in bu paylaşımı elbette yönetmenin karakteri çalıştığı üzerine de yorumlanabilir, ancak biz şimdiden Lethal Protection konusunda heyecanlandık diyebiliriz. Venom 2 için detayların filmin konusuyla beraber önümüzdeki günlerde ortaya çıkması bekleniyor. Film 2 Ekim 2020‘de vizyondaki yerini alacak.