reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HongMeng OS

Huawei HongMeng OS’lu telefonun satış fiyatı belli oldu

Huawei imzalı HongMeng OS‘lu ilk akıllı telefon modeli yolda bulunuyor. Peki bu telefon hakkında tam olarak neler biliyoruz? Örneğin bu cihaz kaça satılacak?

Firmanın Android lisansı iptal edildikten sonra gündemden düşmeyen HongMeng OS, kısa süre önce kesinleştiği üzere 9 Ağustos Huawei Geliştiriciler Konferansı görücüye çıkartılıyor. Huawei kurucusu Ren Zhengfei tarafından “akıllı telefonlar için geliştirilmediği” söylenen işletim sistemi, buna rağmen kendisine bir telefonda yer bulacak. Çünkü yine kısa süre önce öğrendiğimiz üzere Huawei Mate 30 Pro ile beraber lanse edilecek bir HongMeng OS‘lu telefon geliştiriyor. Sadece Çin’de satılacağı ve 2019 bitmeden raflardaki yerini alacağı söylenen telefon, söylendiği kadarıyla yaklaşık olarak 285 dolar seviyesinde satılacak. Yani pek de ucuz olmayacak bu telefon, bir “deneme sürümü” ya da “geliştirici oyuncağı” olarak karşımıza çıkacak. Firmanın hem güvenlik hem de performans konusunda çok iddialı olduğu işletim sistemi, halen henüz kesin değil ancak Android tabanlı olabilir deniyor. Çünkü sürümün Android uygulamalarını çalıştırabileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HongMeng OS telefonlar geleceği oluşturmuyor

Firma Android ile yoluna devam etmek istiyor ve bunda da haklı görünüyor. Çünkü şu an Android’i bırakmak, Huawei’nin telefon tarafında çok geriye düşmesi anlamına geliyor. Firma HongMeng için bir uygulama ekosistemi kurmanın ne kadar uzun sürecini çok ama çok iyi biliyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO gelecek gösterimi