reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HongMeng OS

Deneyenler açıkladı; Huawei HongMeng OS neler getiriyor, nasıl bir deneyim sunuyor?

Huawei Geliştiriciler Konferansı kapsamında tanıtılacak Android rakibi HongMeng OS hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı.

Kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla HongMeng OS, 9 Ağustos tarihli “Huawei Geliştiriciler Konferansı” kapsamında görücüye çıkartılıyor. Türkiye’de dahi kayıt altına alınan işletim sistemi, akıllı telefonlar yanında tabletler, bilgisayarlar, arabalar, akıllı televizyonlar ve akıllı giyilebilir ürünlere de destek veriyor. İşte bu sürüm, deneme şansı elde edenlere göre Android temelli EMUI’dan biraz daha farklı görünüyor. Birçok özelleştirme seçeneğine ve yeni bir açılış animasyonuna sahip olduğu belirtilen Huawei HongMeng OS, EMUI’a oranla yenilenmiş simge tasarımları taşıyor ve birçok yeni animasyon getiriyor. Oldukça pürüzsüz ve akıcı bir kullanıcı deneyimi sunduğu söylenen mobil işletim sistemi, Android’den daha hızlı çalışıyor açıklamaları da alıyor.

Bünyesinde yeni bir bildirim panelinin ve arama bölümünün olduğu söylenen sürümün, özel bir zil sesi taşıdığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ayarları içerisinde bir hatırlatıcı modunun olduğu belirtilen HongMeng, kamera tarafında P30’dan daha az ayar sunuyor ve basit bir arayüz taşıyor. Şirket içerisinde Mate 30 üzerinde test edildiği söylenen işletim sisteminin, son geliştirme aşamasında olduğu ancak halen birçok özelliğin tam olarak çalışmadığı da sistemi görme şansı elde edenlerin verdiği bilgiler arasından öne çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HongMeng OS çok merak ediliyor

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, “ulusal güvenlik problemi” oluşturabilecek durumlar haricinde Amerika merkezli şirketlerin Huawei’ye ekipman satmaya devam edebileceğini açıkladı. İşte bu açıklamaya rağmen firmanın Android geleceği halen belirsizliğini koruyor. İşte bu yüzden HongMeng firmanın tam olarak geleceği anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyada bir ilke imza atan uçak inişi