reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HongMeng OS

Huawei kurucusundan HongMeng OS performansı hakkında iddialı açıklama!

Yakında yapılacak Huawei Geliştiriciler Konferansı ile heyecanın arttığı HongMeng OS hakkında en yetkili isimden önemli bir açıklama geldi.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın “ulusal güvenlik problemi” oluşturabilecek durumlar haricinde Amerika merkezli şirketlerin Huawei’ye ekipman satmaya devam edebileceğini açıklamasına rağmen Huawei’nin gelecek cihazlarında Android kullanma durumu netlik kazanmıyor. Durum böyle olunca da firmanın kendi geliştirdiği HongMeng OS sık sık gündeme geliyor. Uzun zamandır geliştirme aşamasında olan işletim sistemi, Huawei kurucusu Ren Zhengfei’nin açıklamasına göre Android ve macOS’tan daha “hızlı” çalışıyor. Sistem biliyorsunuz mobil cihazlar yanında tabletler, bilgisayarlar, arabalar, televizyonlar ve akıllı giyilebilir ürünlere de destek veriyor. Bahsedilen daha hızlı çalışma durumu “5 ms seviyesinden düşük işlem gecikmesi” üzerinden aktarılırken, işletim sisteminin geniş bir uygulama marketi taşıyacağı da Zhengfei’nin resmi açıklamasında yer alıyor. Türkiye’de de kaydı alınan HongMeng OS, başta daha sade olacağı için genel çalışma performansı açısından da rakiplerini geride bırakacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HongMeng OS firmanın geleceği için çok önemli

Ancak özellikle uygulama tarafı halen büyük bir soru işareti oluşturuyor. App Gallery içerisindeki uygulamaların sayısını artırmaya çalışan firma, yine de Android’siz süreçte kullanıcıları ikna etme açısından oldukça zorlanacak gibi görünüyor. Yeni sürümün ilk olarak 9 Ağustos tarihli “Huawei Geliştiriciler Konferansı” kapsamında görücüye çıkarılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyor