reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XI, XI Max ve XR (2019)

iPhone XI, XI Max ve XR (2019) için rakiplerini katlayan performans detayı

Apple, eylül ayında iPhone XI, XI Max ve XR (2019) modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu üç model de performans konusunda çıtayı yine en yukarıya çıkaracak.

Teknoloji devi Apple‘dan bu yıl da üç yeni iPhone modeli geliyor. Bunlar XI, XI Max ve XR 2019 (XIR da denilebilir) modelleri. İşte bu modeller, güçlerini Güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkacak A13 Bionic işlemciden alacak. Çok çekirdek performansı ve grafik biriminin hatırı sayılır oranda hızlandığı belirtilen işlemci, cihazları 2020 iPhone’lar çıkana kadar performans konusunda rakipsiz kılacak gibi görünüyor. Özellikle GPU performansının rakiplere oranla çok yüksek olduğu belirtilen A13 Bionic, mobil oyun deneyimini hiç olmadığı kadar iyi hale getirecek izlenimi oluşturuyor. Bildiğimiz kadarıyla daha hızlı bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak yeni iPhone’ların, ters kablosuz şarj sunacağına kesin gözüyle bakılıyor. Telefonlardan iPhone XI ve XI Max arkasında üç adet, XR 2019’un arkasında ise iki adet kamera bulunuyor. Geç kalınan özel bir gece çekim modu taşıyacak denilen telefonlar, USB-C yerine yine Lightning ile gelecek gibi de duruyor. Ancak bu detayın halen yüzde 100 kesinleştirilemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XI, XI Max ve XR 2019 modelleri beklentileri karşılayabilecek mi?

Bu soruyu sık sık duyuyoruz ve cevap her seferinde aynı oluyor. Yeni modellerin kamera haricinde iPhone X sahiplerini bile etkileme şansı bulunmuyor. Esas köklü yenilikleri ve tasarım değişikliğini 2020’ye sakladığı bilinen Apple, üst seviyede yine çok yavaş ilerleme gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’dan çok özel bir fotoğraf projesi