reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XI

iPhone XI ve XI Max tasarımını gözler önüne seren video [İzle]

Apple’ın yeni iPhone modeli iPhone XI ve XI Max, tasarımsal olarak sergilenmeye devam ediyor. Burada hazırlanan gerçekçi maketler neyin geldiğini gözler önüne seriyor.

2019 iPhone ailesi aşağıda detaylandırdığımız üç modelden oluşuyor. İşte bu modellerden iPhone XI ve XI Max, YouTuber MKBHD tarafından gözler önüne seriliyor. Hazırlanan maketlerden görebileceğiniz üzere telefonlar iPhone X ya da Xs’ten tasarımsal olarak hiçbir fark taşımıyor. Burada en büyük fark kamera tarafında kendisini gösteriyor. Kaynaklar modellerin arkasındaki kamera modülü için şimdilik iki farklı tasarımı karşımıza çıkarıyor. Yukarıda görebileceğiniz bu tasarımlardan sağ taraftaki gerçek olacak gibi görünüyor. Her durumda çok büyük bir kamera modülüne sahip olacak iPhone XI ve XI Max, bu açıdan daha şimdiden büyük eleştiriler alıyor. Bu eleştirilerin önü sadece çok iyi bir kamera sistemiyle kesilebilir gibi görünüyor. Firmanın bu konuda devrim yapması beklenmiyor ancak yine de ciddi artış beklentisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XI, XI Max ve XR 2019 hakkında bildiklerimiz şöyle

Eski jenerasyon ile aynı ekran boyutlarında (Üç iPhone da OLED) modelleri, güçlerini 7 nm+ üretim sürecinden çıkan A13 Bionic işlemciden alacak. Eskiye nazaran daha hızlı çalışan bir FaceID yüz tanıma sistemi barındıracak yeni iPhone’ların, ters kablosuz şarj sunacağı söyleniyor. Kamera tarafında iPhone XI ve XI Max arkasında üç adet, XR 2019’un arkasında ise iki adet kamera taşıyor. Burada yüksek ihtimalle ultra geniş açı geliyor. Özel bir gece çekim modu taşıyacak denilen telefonlar, USB-C yerine yine her zaman olduğu gibi Lightning ile gelecek gibi duruyor.