reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XI

Üç arka kameralı iPhone XI modelini gözler önüne seren video [İzle]

Teknoloji devi Apple’ın önümüzdeki aylarda tanıtacağı yeni akıllı telefonu iPhone XI, yeni bir sızıntıyla gündemde yer alıyor.

XI Max ve XR 2019 modelleriyle beraber lanse edilecek iPhone XI, @Onleaks ve CashKaro ortaklığıyla karşımızda bulunuyor. Elde edilen CAD dosyalarından hazırlanan model, ufak farklar haricinde bu tasarımla geliyor. XI Max ile aynı tasarımı paylaşacak iPhone XI, ön yüzünde iPhone X ve iPhone Xs modelleriyle aynı çizgiyi koruyor. Burada ince çerçeveler ile Face ID’nin arkasındaki Truedepth kamera sistemini barındıran geniş çentik bir araya geliyor. Modelin en büyük değişikliği arkasında yer alıyor. Görebileceğiniz üzere sol tarafta devasa bir kamera çıkıntısı yer alıyor. Burada üçlü kamera sistemi kullanan firma, sonunda çok talep edilen ultra geniş açıyı sunuyor. Bu kameranın yanında ise normal açı ile 2x zoom getiren kameralar yer alıyor. Yeni eklenen Sony imzalı sensör kullanan geniş açı kameranın 12 megapiksel çözünürlükte olduğu ve siyah kaplamaya sahip olacağı belirtiliyor. Bu arada Ming-Chi Kuo’ya göre modellerin çentiğindeki ön kamera 7 megapiksel seviyesinden 12 megapiksel seviyesine çıkış yapıyor. Söylendiği kadarıyla ön kamera 4 optikli yapıdan 5 optikli yapıya geçiyor. Bu sayede de çok daha iyi görüntü kalitesinin elde edileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple iPhone XI
Apple iPhone XI
Apple iPhone XI
Apple iPhone XI
Apple iPhone XI
Apple iPhone XI
Apple iPhone XI
Apple iPhone XI
Apple iPhone XI

iPhone XI, yeni kamera sistemine rağmen iPhone X sahiplerini bile kendisine çekemeyebilir

Güçlü A13 Bionic işlemcisine rağmen yeni modelin “yenilik” anlamında büyük bir devrim yapamayacağı görülüyor. Evet kamera sistemleri artık büyük önem arz ediyor ancak 1.000 dolarlık fiyat etiketi kişilerde daha büyük yenilik beklentisi oluşturuyor. Esas tasarım değişikliğini 2020 yılında yapacağı belirtilen firmanın, iPhone XR 2019 modelini bu yıl LCD yerine OLED ekran ile donatacağı konuşuluyor. XI ve XI Max ise yine 5,8 inç ve 6,5 inç OLED ekranlarla geliyor.

İlginizi Çekebilir

Dikey olarak katlanan OLED modeli