reklamı kapat

POPÜLER

Anavatana elveda; Mitsubishi Pajero Final Edition

Sınırlı üretim adediyle son kez satışa sunulacak olan Mitsubishi Pajero, Final Edition rozetiyle birlikte koleksiyonerlerin de hedefine girecek.

Geçtiğimiz yıllarda amiral gemisi niteliğinde olan modeli Lancer Evo‘yu üretimden kaldırarak şaşkınlık yaratan Mitsubishi, yeni bir ayrılığın daha arifesinde. 90’lı yılların en önemli otomobillerinden birisi olan Eclipse’in adını günümüzde bir crossover modelinde kullanarak da ilginç bir strateji yürüten Japonya merkezli üretici, bir başka amiralini anavatanından çekecek. 1982 yılından beridir Japonya’da satışa sunulan Mitsubishi Pajero, Final Edition versiyonuyla son kez bölgedeki alıcılarıyla buluşacak. Markadan yapılan açıklamaya göre versiyonun üretim adediyse 700 ile sınırlı kalacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik özellikler

Pajero’nun Final Edition sürümüyle birlikte sahip olacağı özelliklerden önce altını çizmemiz gereken bir nokta var. Aracın şimdilik sadece Japonya pazarına veda ettiği, Avrupa dahil olmak üzere pek çok farklı pazarda satış sürecinin devam edeceğini belirtmek gerekiyor. Yaklaşık 41.000 dolarlık fiyatla alıcı bulacak olan Final Edition’da 3,2 litrelik dizel motora yer veriliyor. 190 beygir güç ve 441 Nm tork değeri üreten bu motor dört tekerlekten çekişli altyapı ve 7 ileri otomatik şanzımanla kombin edilmekte. Arka tarafta kilitli diferansiyelin de standart olduğu Mitsubishi Pajero Final Edition, önümüzdeki ağustos ayından itibaren satış noktalarındaki yerini alacak.

İlginizi çekebilir

Subaru Forester