reklamı kapat

POPÜLER

2020 Mitsubishi Pajero Sport

Daha lüks, daha akıllı; 2020 Mitsubishi Pajero Sport ile tanışın [Video]

Markasının elindeki en önemli silahlardan birisi olan 2020 Mitsubishi Pajero Sport, yeni jenerasyon beklentileri karşılayacak noktalarla güncellendi.

Yaklaşık iki hafta öncesinde ipuçları üzerinden ilk değerlendirmesini yaptığımız 2020 Mitsubishi Pajero Sport bugün itibarıyla tüm yenilikleriyle karşımızda duruyor. Üretiminin de gerçekleştirildiği Tayland‘da tanıtılan yeni model, beraberinde nitelikli değişimler getiriyor. Tasarım konusunda hem daha modern hem de adına yakışır şekilde daha spor görünüme sahip olan Pajero Sport’un kokpitinde de kaliye algısı ileriye taşınmış bir yapı bizleri bekliyor. Teknolojik dinamikleri de ileriye taşınan modelin alıştığımız başarılı arazi dinamiklerinde ise hala üst sıralarda olacağına hiç şüphe yok. Fiyatları henüz paylaşılmayan yeni modelin 90 farklı ülkede satışa sunulacağını da belirtmeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Mitsubishi Pajero Sport hakkında öne çıkan parçalar

2020 model yılıyla tasarım konusunda gelen değişimler aslında kolaylıkla fark edilebilir cinsten. L200‘den de rahatlıkla anımsayabileceğimiz Dynamic Shield felsefesinin Pajero ebatlarına da başarılı şekilde entegre edildiği görülebiliyor. Arka bölümdeki stoplarında da LED dokunuşuyla değişimlerin hissedildiği modelde yeni jant tasarımları, spoiler ve tamponlar da bu güncellemenin satır başları arasında. Kokpit bölümünde biraz önce de bahsettiğimiz gibi daha premium bir kaliteyle kullanıcıları karşılama iddiası söz konusu. 8 inçlik dijital sürücü ekranıyla birlikte güncellenen 8 inçlik multimedya ekranda yazılımsal olarak da iyileşme gözlemleniyor. Bu yazılım desteği sayesinde kullanıcılar araçlarına akıllı telefonları üzerinden erişim sağlayabilecek. Yeni Pajero’nun elektronik destek listesinde ise; elektronik bagaj kapağı, şerit takip asistanı, geri bölge trafik asistanı, hız sabitleyici, elektronik aynalar ve daha bir çok seçeneği göreceğiz. Motor bölümünde 2,4 litrelik dört silindir turbo dizelle yola devam eden Pajero, yaklaşık 180 beygir güce ve 430 Nm torka sahip. Değerleri 8 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekişli altyapıyla yere aktaran modele yeni bir arazi moduyla donatılmış durumda. Kısa süre içerisinde üretim bandına çıkacak olan Pajero Sport’un kademeli olarak satışlarına yıl sonuna doğru başlanılması bekleniyor.