reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Masaüstü Twitter’da eski tasarıma geri dönme [Nasıl Yapılır?]

Dünyanın en popüler sosyal ağları arasında yer alan Twitter, geçtiğimiz günlerde masaüstü sitesinin tasarımının değiştirdi. Ancak eski tasarıma geri dönmek mümkün.

Twitter, Türkiye’de de kullanıma soktuğu yeni masaüstü tasarımıyla çok büyük eleştiriler alıyor. Modern çizgileri olmasına rağmen binlerce kullanıcı bu yeni tasarımı hiç ama hiç beğenmemiş durumda. Eski tasarıma geçmek ise 25 Temmuz tarihi itibariyle bulunan garip bir yol ile mümkün. Bunun için yeni tasarımda sol tarafta yer alan “Daha Fazla” kısmına basmanız ve ardından “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına giriş yapılması gerekiyor. Daha sonra ise “Twitter Hakkında” ve ardından “Dizin” kısımlarına basmak, sizi eski tasarıma taşıyor. Bu gerçekten ilginç yol ile “şimdilik” eski tasarıma geçmek mümkün. Ancak şunu hemen belirtelim. Bu işlem kalıcı değil. Yani Twitter’ı her açtığınız zaman eski tasarıma geçmek için bu yolu izlemeniz gerekiyor. Bu işlem zor değil ancak tekrar gerekmesi biraz kötü görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, yeni tasarımı ile fazla büyük bir adım attı

Çok uzun süredir test edilen tasarım, sadece Türkiye değil yurt dışında da çok beğenilmedi. Daha çok mobil odaklı hazırlanmış bu tasarım, yukarıda da dediğimiz gibi karakter limitli servisin eski kullanıcıları çok memnun etmedi. Kişilere eski tasarıma geri dönmeleri için açık bir seçenek sunmuyor olması eleştiri toplayan Twitter, en azından ufak bir açık kapı bırakmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni fotoğraf uygulaması