reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Gallery Go Android Go

Google’dan internet dostu yeni fotoğraf uygulaması: Gallery Go [Video]

İnternet devi Google, kısa süre önce yeni uygulaması Gallery Go ile karşımıza çıktı. Bu uygulama fotoğraf organizasyonuna dayanıyor.

Google, düşük seviye Android Go cihazlar için hazırladığı uygulamaları arasına bir yenisini daha ekledi. Kısa süre önce herkes için indirmeye sunulan yeni uygulama Gallery Go isminde. Direkt olarak fotoğrafa ve galeri organizasyonuna özel hazırlanan uygulama, birçok yeteneği internet ihtiyacı olmadan kullanıcılarına sunuyor. 10 MB’dan az boyutuyla cihazlar yer kaplamayan ve aynı zamanda çok düşük sistem gücüne ihtiyaç duyan uygulama, ilk olarak otomatik organize etme özelliğiyle dikkat çekiyor. Firmaya göre uygulama her gece fotoğraflarınızı “İnsanlar, Selfie’ler, Doğa, Hayvanlar, Dokümanlar, Videolar ve Filmler” gruplarına göre otomatik olarak organize ediyor. Fotoğrafları tek tuşla iyileştirebilen Gallery Go, klasör ile SD kart desteğini veriyor ve çok sade bir arayüzle karşımıza çıkıyor. Uygulama içerisinde “yapay zeka destekli “yüz göre gruplandırma özelliği de bulunuyor ancak bu özellik şu an herkese açık değil.

Google Gallery Go Android Go
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Gallery Go dışında bir konuyla daha gündeme geldi

Açıklandığı kadarıyla Google’ın Fotoğraflar servisi kısa süre önce 1 milyar kullanıcı sayısını geride bıraktı. Fotoğraf konusunda mobil için limitsiz depolama verdiği için çok sevilen uygulama, Gmail, YouTube, Maps, ve  Search’ten sonra 1 milyar barajını geride bırakan son uygulama oldu. Yeni uygulamaya sayfanın altında ulaşabilirsiniz. Tanıtım videosu ise yukarıda yer alıyor.