reklamı kapat

POPÜLER

Google Android Recorder App
Google Android Recorder App

Google’ın çok kullanışlı yeni Android uygulaması ortaya çıktı

İnternet devi Google, birçok kullanıcı için oldukça faydalı görünen bir Android uygulaması üzerinde daha çalışıyor. Bu uygulama ses kaydına odaklanıyor.

Google, yeni Android uygulamaları geliştirmeye devam ediyor. Bu noktada ortaya çıkan yeni uygulama ise yukarıda da dediğimiz gibi ses kaydına odaklanıyor. Bu uygulamanın en önemli özelliği ise yapılan kaydı etkili şekilde düzenlenebilir metin haline getirebiliyor olması. İnternet olmadan çalışabiliyor olması büyük dikkat çeken ve APK üstünden deneyenlere göre çok güzel şekilde çalışan Recorder isimli uygulama, elbette şimdilik temel olarak İngilizce desteğine sahip. Yapılan kayıtlar içerisinde geriye dönük arama yapmayı inanılmaz kolay hale getiren ve bu sayede büyük zaman kazancı sunan Recorder uygulaması, resmi olarak Pixel 4’lerin etkinliğinde tanıtılacak deniyor. Firmanın diğer Android cihazlar ve hatta iOS tarafı için de sunacağı tahmin edilen uygulama, ihtiyacı olanlar için çok güzel görünüyor.

Google Android Recorder App
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Personal Safety isimli bir Android uygulaması da geliştiriyor

Bu uygulama trafik kazalarında hayat kurtarmaya odaklanıyor. Uygulama telefonlardaki sensör verilerine, mikrofon üzerinden ortam dinlemesine ve GPS verilerine bakarak kazaları tespit edebiliyor. Hassas ivmeölçer ile ufak darbelerin bile algılanabileceği söylenirken, kaza belirlendiği zaman uygulama açılıyor ve size iyi olup olmadığınızı soruyor. Burada iyiyim derseniz her şey normale dönüyor. Ancak eğer uygulamaya “ben iyiyim” demezseniz bir süre sonra otomatik olarak sağlık ekipleri aranıyor. Burada konumuzu dahil birçok konuda bilgi karşı tarafa aktarılıyor. Uygulama üstünden kaza anında kolaylıkla sağlık ekiplerini arama özelliği de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Android’in 10. sürüm tanıtım videosu