reklamı kapat

POPÜLER

Android sahiplerinin denemek isteyeceği ilginç Google uygulaması

Android sahiplerinin denemek isteyeceği ilginç Google uygulaması [İndir]

Google, Android kullanıcıları için hayli deneysel bir uygulamaya imza attı. Akıllı telefonunuzu çok mu kullanıyorsunuz? Bunun cevabı artık ekrana taşınıyor.

Google, Dijital Denge uygulamaları kapsamında Android kullanıcılarına yeni çözümler sunmaya devam ediyor. “Deneysel” uygulamalarını kullanıcıların indirmesi için platforma dahil eden teknoloji devinin en yeni uygulamalarından biri de Screen Stopwatch. Akıllı telefon bağımlılığının önüne geçmeye çalışan uygulamalardan biri olan Screen Stopwatch, size akıllı telefonunuzu ne kadar kullandığınızı gerçek zamanlı olarak gösteriyor. Hem de doğrudan ana ekranınızda. Digital Wellbeing Experiments (Dijital Denge Deneyleri) kapsamında kullanıcılarla buluşan bu uygulama, telefonunuzun arka planını devasa bir sayaçla kaplıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Android kullanıcıları için çözümler üretiyor

Uygulamanın çalışma mantığı ise çok basit. Telefonunuzun ekranını her açtığınızda arka plandaki devasa sayaç çalışmaya başlıyor. Ekran açık kaldığı süre boyunca sayaç çalışmasını devam ettiriyor. Telefon ekranı kapatıldığında ise sayaç duraklatılıyor. Böylelikle gün içinde akıllı telefonunuzun ekranına ne kadar süreyle baktığınızı anbean takip edebiliyorsunuz. Gün sonunda yatmadan ise günlük toplam kullanım sürenizi ölçebiliyorsunuz. Duvar kağıtları ya da doğrudan uygulama içinden ulaşabileceğiniz bu sayaç için elbette öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Dijital Denge uygulamasının Android 8.0 ve üzeri cihazları desteklediğini belirtelim. Haberin en sonundaki uygulama kutucuğundan uygulamayı hemen indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

AirPods’a benzer deneyim sunan kablosuz kulaklık arayanlara güçlü alternatif