reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI

Huawei tarafından yeni açıklanan büyük EMUI başarısı

Akıllı telefon tarafının dev ismi Huawei, kısa süre önce EMUI arayüz yapısı için büyük bir kilometre taşının geride bırakıldığını paylaştı.

Android 10 temelli Huawei EMUI 10, geçtiğimiz ay yapılan açıklamaya göre gönderilen 33 akıllı telefon modeli üstünden tam 10 milyon kullanıcıya ulaştı. Peki toplam EMUI kullanıcı sayısı? İşte bu rakam da kısa süre önce paylaşılmış durumda. Firmanın resmi paylaşımına göre dünya genelinde EMUI kullanıcı sayısı tam 50 milyonu geride bırakmış durumda. Yani şu an 50 milyondan fazla Huawei’nin EMUI arayüzüne sahip akıllı telefon kullanımda bulunuyor. Bu rakamın 2020’de hızlı şekilde artması ise maalesef beklenmiyor. Bunun arkasında da ABD ile Çin arasındaki sorunlardan doğan ambargo yer alıyor. Biliyorsunuz Huawei ambargo nedeniyle yeni telefonlarına Google’dan Android lisansı alamıyor. Bu yüzden de yeni telefonlara olan talep çok ciddi şekilde düşmüş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu an Huawei Android 10 temelli EMUI 10 dağıtımı yapıyor

Kısaca hatırlamak adına yeni sürüm, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu da aktif olarak bulunuyor.

İlgili Video