reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 12
Huawei EMUI 12

Global olarak Huawei EMUI 12 duyuruldu; işte getirdiği yenilikler

Huawei son dönemde yazılım konusunda sürekli olarak kendi işletim sistemi ile gündemde. Ancak Android tabanlı EMUI da unutulmadı.

Hatta bugün yukarıda da dediğimiz gibi Huawei EMUI 12 geldi. Huawei halen ABD ambargosu altında yer aldığı için geleceğini Android değil HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruyor.

Bildiğimiz kadarıyla HarmonyOS 2’nin kullanıcı sayısı tam 40 milyonu geride bıraktı ancak halen EMUI temelli cihazlar da kullanımda. İşte bunlar için gelen EMUI 12, yenilenmiş bir tasarıma sahip.

Yeni sürümde daha fazla yuvarlatılmış tasarım öğelerine yer veren ve aslında biraz HarmonyOS 2 izinden giden şirket, animasyonları da geliştirmiş durumda. Bu sayede daha modern ve akıcı hale gelen Android temelli arayüz, kişilerin font kalınlığını değiştirmesine imkan tanıyor.

Girilen her ekrandan kontrol paneline erişim sağlanabilen yeni sürüm, kontrol paneli üzerinden Huawei’nin diğer cihazlarına olan bağlantıyı da kolaylaştırıyor.

Distributed File System desteğiyle gelen Huawei EMUI 12, bu sayede kişilerin fotoğraf ve videolarına Huawei’nin dizüstülerinden anlık olarak erişim sağlamasına izin veriyor.

Kişilerin telefonlarında başladıkları bir video görüşmeyi Huawei’nin akıllı televizyonlarına hızlı şekilde aktarabilen EMUI 12, henüz destekli cihazlar için ne zaman gelecek bilinmiyor. Bunun için yakında destekli telefonlar için bir yol haritasının gelmesi bekleniyor.

Huawei EMUI 12

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei geleceğini Android üzerine kurma konusunda kararlı

Yani EMUI için çıkan son sürüm bu olabilir gibi görünüyor. Elbette bu konuda resmi bir açıklama yok ancak firma Android’den uzaklaşmada kararlı durumda.

Bazı kaynaklar HarmonyOS’un halen Android temelli olduğunu iddia ediyor ancak bu konuda özellikle son sürüm özelinde bir kanıtlanmış durum ya da açıklama bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!