reklamı kapat

POPÜLER

Huawei EMUI 10 Android 10 Huawei EMUI 11

Huawei’den yeni EMUI 11 alacak akıllı telefon ve tabletler listesi

Akıllı telefon tarafının önemli ismi Huawei, arayüz yapısı EMUI 11 için bir kez daha destekli akıllı telefon ve tablet listesi paylaştı.

Huawei telefon sahipleri tarafından oldukça merak edilen Huawei EMUI 11, hatırlarsınız Huawei Developer Conference 2020 kapsamında resmi olarak görücüye çıkarılmıştı. Android 11 değil Android 10 temelli sürüm, EMUI arayüzü bir adım daha öteye taşıyor ve önemli yenilikler getiriyordu. İşte bu sürüm için firma yeni bir kez daha destekli akıllı telefon ve tablet listesi paylaştı. Bölgelere bölünerek hazırlanan aşağıdaki tabloya göre EMUI 11’in dağıtımı konusunda önceliğin P40 ailesinde olduğunu gösteriyor. P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus modelleri sürüme birçok pazarda aralık ayında geçiş yapıyor. Aynı zamanda aralık ayında Mate 30 Pro ve Mate Xs modelleri de birçok pazarda EMUI 11’in imkanlarından yararlanmaya başlıyor. Diğer tablet ve telefonların EMUI 11’e geçişi ise görebileceğiniz üzere 2021’in ilk çeyreğinde yani 2021 Ocak, Şubat ve Mart ayları içerisinde olacak açıklaması yapılıyor.

Huawei EMUI 11 güncellemesi için bir HarmonyOS detayı da var

Sürüm daha önce aktarıldığı kadarıyla gelecek için bir geçiş noktası konumunda yer alıyor. Çünkü gelen bilgiye göre EMUI 11‘i çalıştıran her telefon HarmonyOS işletim sistemine istenirse (Spesifik olarak 2.0 sürümü) 2021’de geçiş yapabilecek. Yani Huawei’nin kendi işletim sistemi için yeni telefon alınmasına gerek kalmayacak.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen önemli yenilikler