reklamı kapat

POPÜLER

Instagram paza kazanma yöntemi TikTok için geliyor

TikTok, video limitini ciddi şekilde artırma planları yapıyor

Özellikle gençler arasında çok popüler oranda kullanılan platformlar arasında yer alan TikTok için içerik süresi konusunda yeni bilgiler var.

Geçtiğimiz ay yapılan güncelleme ile kişiler artık 3 dakikalık TikTok videoları oluşturabilir hale geldi. Bu süre daha önce 1 dakika seviyesinde yer alıyordu ve bu çoğu kişiye yetmiyordu.

3 dakikalık yeni süre birçok TikTok içerik üreticisini sevindirmiş durumda. Bu sayede içeriklerde daha yaratıcı adımlar atılacak, bölüm sayıları azalacak ve biraz daha esnek olunabilecek.

Ancak bu da birçok kişi yeterli değil ve şirket bunun farkında. Ortaya çıktığı kadarıyla TikTok içerisindeki limitin ilk aşamada 5 dakikaya, ileride ise 10 dakikaya çıkarılması üzerinde çalışmalar yürütülüyor. Firma süreçleri aktif olarak test ediyor.

Video alanında YouTube’u dahi korkutur hale gelen platform, daha uzun videolar ile kişileri uygulama içerisinde daha uzun süre tutabilir. Ancak çok uzun videolar platformun tadını da kaçırabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok en son bazı güvenlik önlemleri duyurdu

Şirket yakında 13 ve 15 yaş arasındaki çocukları / gençlerin yerleşik olarak gizli hale getirecek. Aynı zamanda bu kişilere videoları kimin göreceğini seçme şansı tanıtacak.

Burada takipçiler, arkadaşlar ve sadece ben seçenekleri sunulacak. Herkse görebilir seçeneği 13 ve 15 yaş arasında olmayacak. Bu kişiler aynı zamanda Duet ve Stitch özelliklerine de erişim sağlayamayacak.

TikTok aynı zamanda 16 ve 17 yaşındaki gençlerin direkt mesaj özelliğinin de yerleşik olarak kapatacak. 16 ve 17 yaşındaki gençlere videolarının indirilmesine izin verme konusunda da bir uyarı çıkarılacak.

Bildirim konusunda da bir adım var. 13 ve 15 yaş arasındaki gençlere akşam saat 9’dan, 16 ve 17 yaşındaki gençler ise 10’dan sonra TikTok bildirimi almayacak. Bu yeni dönem önümüzdeki aylarda herkes için her ülkede aktif edilecek.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin ulaşım aracı ile tanışın