reklamı kapat

POPÜLER

TikTok

TikTok, beklenen adımı attı ve bugün video süresini artırdı

Özellikle gençler arasında çok popüler oranda kullanılan platformlar arasında yer alan TikTok için içerik süresi uzatıldı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan güncelleme ile kişiler 3 dakikalık TikTok videoları oluşturabilir hale gelmişti. Bu süre daha önce 1 dakika seviyesinde yer alıyordu ve bu süre çoğu kişiye yetmiyordu. 3 dakikalık yeni süre birçok TikTok içerik üreticisini ciddi şekilde sevindirdi. Bu sayede içeriklerde daha yaratıcı adımlar atılabiliyor, bölüm sayıları azalıyor ve biraz daha esnek olunabiliyor. Ancak bu da birçok içerik üretici için yeterli değil ve şirket bunun uzun zamandır farkındaydı. Şirket aylardır 5 ile 10 dakikalık içerikler için aktif testler yapıyordu. Bugün konuda bir karar varıldı. TikTok içerisindeki video limitin 10 dakikaya çıkarıldığı duyuruldu.

Video alanında YouTube’u dahi korkutur hale gelen platform, daha uzun videolar ile kişileri uygulama içerisinde daha uzun süre tutabilir. Ancak çok uzun videolar platformun tadını da kaçırabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram başta olmak üzere birçok platformu devasa değişimlere iten platform, sürekli olarak daha büyük hale geliyor ve içerik üreticileri maddi olarak da destekliyor. Daha uzun videolar ile beraber özellikle YouTube’dan ciddi şekilde aktif kullanıcı saati çalacak TikTok, 10 dakikanın üzerine ise yüksek ihtimalle yakın zamanda çıkmayacaktır.

TikTok hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın