reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy Note markası için yolun sonu geldi [MWC 2022]

Mobil Dünya Kongresi 2022 kapsamında resmi olarak duyuruldu. Samsung Galaxy Note markası için yolun sonu geldi.

Advertisement

Mobil Dünya Kongresi 2022 kapsamında bir açıklama yapan Samsung’un akıllı telefonlarda sorumlu ismi Roh Tae-moon, “Galaxy Note” markasını bir daha kullanmayacaklarını açıkladı. Bundan sonra S-Pen gövdesine entegre cihazlar “Ultra” takısı altında yer alacak. Peki bu açıklama sürpriz oldu mu? Bunun cevabı hayır. İlk olarak firma uzun zamandır bunun sinyalini net olarak veriyordu. Son olarak ise Galaxy S22 serisi ile yeni dönem resmileştirilmişti. Detaylarına burada yer verdiğimiz Samsung Galaxy S22 serisi, Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra olmak üzere üç farklı modelden oluşuyor. Burada en çok bir Galaxy Note gibi hazırlanan S-Pen gövdeye entegre Galaxy S22 Ultra dikkat çekiyor.

Galaxy S22 Ultra ile beraber Samsung Galaxy Note markasını resmi olarak tarihe gömen firma, gelen bilgilere göre katlanabilir tarafta da S-Pen entegre telefonlar hazırlayacak. Örneğin 2022 yaz aylarında gelecek Samsung Galaxy Z Fold4, kalemi gövdesinde taşıyacak ve Galaxy Note’un farklı isim altındaki “katlanabilir” geleceği olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S22 serisi ve beraberinde tanıtılan Galaxy Tab S8 serisinin de Türkiye fiyatları belli değil. Ancak bu ürünlerin daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye’de öne çıkması üzücü şekilde pek mümkün değil. Elbette ekonomik durumları iyi olanlar bu cihazlara ulaşabilecek ancak olası yüksek fiyatlar nedeniyle yeni ürünler Türkiye’de çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek. 

Samsung Galaxy Note gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca