reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22 serisi için ilk teknik detaylar geldi

Samsung’un 2022’nin başında gelecek Samsung Galaxy S22 serisi için ilk teknik detaylar gündeme gelmiş durumda. İlk adım ekranlar.

Üç farklı modelden oluşacak Samsung Galaxy S22 serisi, en son ekran altı kamera teknolojisine sahip olmayacak haberiyle gündeme gelmişti.

Buradan modellerdeki selfie kamerasının yine bir ekran deliğinde olacağı anlaşılmıştı. Aktarıldığı kadarıyla firma henüz bu sistemin fotoğraf kalitesinden memnun değil ve üretim kapasitesi de düşük seviyede.

Şimdi ise telefonlar için ilk defa gerçeklik payı yüksek teknik detaylar geldi ve ekran boyutları belli oldu. Daha önce doğru bilgiler vermiş bir kaynağa göre Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modelleri sırasıyla, “6,1 inç, 6,5 inç / 6,6 inç ve 6,8 inç” ekran boyutlarına sahip olacak.

Bir başka kaynağa göreyse telefonlarda yine sırasıyla 6,06 inç, 6,55 inç ve 6,81 inç boyutlarında ekranlar olacak. Karşılaştırmak adına Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra modelleri 6,2 inç, 6,7 inç ve 6,8 inç ekran boyutlarına sahip.

Bu açıdan Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus, yerlerini alacakları modellerden biraz daha ufak olacak. Bu garip görünüyor ancak Samsung, Ultra ile diğerleri arasındaki farkı yeni seride açmak istemişe benziyor.

120 Hz yenileme hızı sunacak AMOLED ekranlardan sadece Galaxy S22 Ultra’nın LTPO temelli bir panel taşıdığı da gelen bilgiler arasında dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S22 serisinde olmayan özelliği Samsung Galaxy Z Fold 3 sunacak

Önümüzdeki aylarda resmi olarak lanse edilecek Samsung Galaxy Z Fold 3, Samsung için bir ilke imza atacak ve selfie kamerasını ekran altında taşıyacak. Sağlam kaynaklara göreyse bu kamera dışarıdan görülebilecek.

Biliyorsunuz mevcut çözümlerde de bu durum bulunuyor. Kameranın üstündeki alana ışık geçirgenliği sağlanması için orada “piksel yoğunluğu” düşük seviyede tutuluyor.

Bu da kameranın üstündeki ekranda gözle görülüyor bir mozaik etkisi oluşturuyor. Ice Universe’e göre bu sorun Galaxy Z Fold 3 özelinde de görülüyor. Bu da biraz üzücü görünüyor. Ancak mevcut teknoloji ile buna şimdilik çözüm bulmak olası görünmüyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın