reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung: “Samsung Galaxy S21 FE için henüz karar verilmedi”

Samsung Galaxy S21 FE için dün beklenmedik bir haber gelmiş ve modelin üretiminin durdurulduğu aktarılmıştı. Bu konuda firma açıklama yaptı.

Samsung Galaxy S21 FE için çıkan bu haberin arkasında tam olarak tedarik sorunu bulunuyordu. Sağlam bir kaynak Samsung’un global olarak halen etkisini hissettiren çip sıkıntısı nedeniyle telefonu üretemediğini belirtti. Bir başka kaynak ise sorunun bu olmadığını, firmanın diğer başka parçaları (Özellikle pil olabilir) bulamadığını aktardı.

Telefon gerekli parçalar bulunamadığı için üretilemiyor ve bu da telefonun ya çok geç raflara çıkacağını ya da hiçbir zaman satılmayacağını gösteriyordu.

İşte bu konuda bir açıklama yapan Samsung, çıkmamış bir ürün hakkında konuşamayız dedi ancak net olarak üretim durdurma konusunda alınmış bir kararları olmadığını açıkladı.

Buradan Samsung Galaxy S21 FE için umut yeniden doğdu. Bu modelin gelmesi merakla bekleniyor çünkü cihazın fiyat-performans oranı yüksek seviyede yer alıyor.

Telefon aşağıda görebileceğiniz üzere oldukça güzel ve modern de görünüyor. Umuyoruz Samsung kapalı kapılar ardında tedarik sorunu yaşamaz ya da yaşanan sorunu en kısa süre içerisinde ortadan kaldırabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için sızan teknik detaylar şöyleydi

4.500 mAh pil üzerine kurulduğu bilinen Galaxy S21 FE, gücünü Snapdragon 888 ya da Exynos 2100 işlemciden alacak. Bu konuda halen telefonun sadece Snapdragon 888 kullanacağı düşünülüyor.

Galaxy S21 FE, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, arkasında üçlü kamera taşıyor. Modelin tasarımı ise hemen yukarıda gördüğünüz gibi modern bir çizgide.

Galaxy S21 FE, hatırlarsınız kısa süre önce fiyat konusunda gündemde gelmişti. Kaynaklara göre cihaz Güney Kore merkezli olarak 630 ila 720 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. 

Galaxy S20 FE’nin Güney Kore fiyatı ise 810 dolar seviyesinde yer alıyordu ve model global pazara 699 dolara çıkarılmıştı. Bu açıdan eğer çıkabilirse Galaxy S21 FE için global fiyat Galaxy S20 FE’den daha düşük olacak.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın