reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 FE Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy S21 FE için üzen hızlı şarj değeri belli oldu

Samsung Galaxy S21 FE için teknik olarak yeni bir detay netlik kazandı. Model beklendiği gibi hızlı şarjda çok geriden geliyor.

Samsung Galaxy S21 FE için gündemde düşmüyor. Telefon için kısa süre önce “üretimi durduruldu” denildi. Daha sonra bir açıklama yapan Samsung, çıkmamış bir ürün hakkında konuşamayız dedi ancak net olarak üretim durdurma konusunda alınmış bir kararları olmadığını açıkladı.

Resmi olarak eylül ya da ekim ayında tanıtılacak Samsung Galaxy S21 FE, hemen hemen kesin şekilde 4.500 mAh pil üzerine kuruluyor. İşte bu pil için telefonda sadece 25W hızlı şarj desteği bulunuyor.

Bu artık günümüz için gerçekten çok ama çok düşük bir rakam. Samsung nedense 2020 ve 2021’de hızlı şarj konusunda hiçbir büyük adım atmadı. Samsung, rakipler tam 200W seviye çıkarken (Xiaomi) sürece seyirci kaldı.

Galaxy Note 7‘nin başına gelen pil patlama sorunu nedeniyle hızlı şarj özelinde kendisini geride tuttuğu düşünülen ancak esas nedeni tam olarak bilinmeyen Samsung, bu konuda artık kendi fanları arasında dahi çok ama çok ciddi şekilde eleştiriliyor.

Bu konudaki en ağır eleştirilerinden birisini Samsung’a yönelik sağlam kaynak Ice Universe yapıyor. Kaynak Samsung’u bu konuda “ilkel kalmak” ile suçluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için sızan diğer teknik detaylar değişmiyor

Galaxy S21 FE, gücünü Snapdragon 888 ya da Exynos 2100 işlemciden alacak. Burada ibre halen Snapdragon 888‘den yana gibi görünüyor.

Galaxy S21 FE, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, arkasında üçlü kamera taşıyor.

Galaxy S21 FE, için fiyat konusunda da bazı bilgiler var. Kaynaklara göre cihaz Güney Kore merkezli olarak 630 dolar ila 720 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacak. 

Galaxy S20 FE’nin Güney Kore fiyatı ise 810 dolar seviyesinde yer alıyordu ve model global pazara 699 dolara çıkarılmıştı. Bu bağlamda Galaxy S21 FE için global fiyat Galaxy S20 FE’den daha düşük olacak.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın