reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Oculus Quest

Mark Zuckerberg, Oculus Quest’e gelecek yenilikleri paylaştı

Mark Zuckerberg kısa bir süre önce Oculus Quest 2 için sunulan Air Link desteğinin ilk model için de kullanıma sunulacağını açıkladı.

Advertisement

Oculus Quest modeline sahip olan kullanıcılar v30 güncellemesiyle birlikte bilgisayarlarındaki VR oyunlarını gözlüklerinde oynayabilecek. Özelliğin çok yakında ilk nesil Oculus Quest modeline de geleceğini belirten Zuckerberg, çoklu görev özelliğinin de yayınlanacağını ifade etti. UploadVR yeni güncellemenin Zuckerberg’in paylaştığı yeni özelliklerle birlikte daha büyük bir oyun alanı yaratma yeteneğini de sunacağını belirtiyor. Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı henüz belli olmasa da açıklamanın yapılmış olması güncellemenin yakında indirmeye sunulacağını gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 yılında tanıtılan Oculus Quest 2 nasıl bir deneyim sunuyor?

Oculus Quest’in yerini alan Oculus Quest 2, alıştığımız tasarımı çizgisini güncellenen donanım ile bir araya getiriyor. Orijinal Quest yanında Rify S’in de yerini alan model, 503 gram ağırlığında ve daha yumuşak bir kafa bandıyla geliyor. Gücünü Qualcomm Snapdragon XR2 işlemciden ve 6 GB RAM’den alıyor. 64 / 256 GB dahili depolaması bulunan ve bağımsız olarak kendi başına görev yapabilen VR başlık, her göze 1832 x 1920 piksel çözünürlük getiriyor. İki adet kablosuz kumandası bulunan VR gözlük, 2 ila 3 saat arasında bir pil ömrü getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Elon Musk elektrikli Volkswagen kullandı