reklamı kapat

POPÜLER

Oculus Quest

Bir sonraki seviye; karşınızda bağımsız sanal gerçeklik başlığı Oculus Quest [Video]

Uzun süredir sessiz kalan Facebook‘un sahibi olduğu Oculus VR şirketi, Oculus Quest isimli bağımsız sanal gerçeklik başlığını duyurdu.

Oculus Rift‘in arkasındaki firma Oculus VR, yeni sanal gerçeklik başlığı Oculus Quest ile karşımızda. Oyun dünyasındaki bir sonraki seviye olarak adlandırılan başlık, firmadan alışılan standart bir tasarım taşıyor. Beraberinde iki el için iki adet kablosuz kontrolcü (Rift benzeri tuş dizilimi) gelen ürün, tamamen bağımsız olarak çalışıyor. Yani bu VR başlığı kullanmak için bir bilgisayara ya da telefona ihtiyaç duyulmuyor. Bu sayede kablosuz bir deneyim sunan ürün, 64 GB temel dahili depolamaya sahip. Her göze 1600×1440 piksel çözünürlük sunan başlık, başlangıçta 50 farklı oyunla beraber geliyor. İçten dışa takip ile dış donanım ihtiyacı da bulunmayan Oculus Quest, genel olarak oldukça konforlu duruyor. Ürünün bünyesinde yerleşik bir hoparlör sistemi de aktif şekilde yer alıyor.

Oculus Quest
Oculus Quest
Oculus Quest
Oculus Quest
Oculus Quest
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oculus Quest büyük kitlelere hitap ediyor

Oculus Rift ile Oculus Go‘yu harmanladığı belirtilen Quest, 399 dolar fiyat etkiyle 2019 bahar aylarında raflardaki yerini alıyor. Henüz ne kadar güçlü bir donanım üzerine kurulduğu bilinmeyen ürün, VR dünyası için büyük önem arz ediyor. Sanal gerçeklik altyapısını ve sunduğu deneyimi siz nasıl buluyorsunuz?