reklamı kapat

POPÜLER

250 beygir güç ve daha fazlası; Skoda Vision RS’ten ilk teknik detaylar geldi

Paris Otomobil Fuarı öncesinde artık son parçalarıyla karşımıza çıkan Skoda Vision RS, hibrit yapısının ne gibi rakamlar sunduğunu göstermeye başladı.

Tanıtım süreciyle ilgili merdivenleri biraz daha hızlı çıkmaya başladığımız Skoda Vision RS, bugüne kadar tasarım detayları üzerinden karşımıza çıktı. Markanın gelecekte uygulayacağı “sezgisel” felsefeden bizlere ilk ipuçlarını vermesini beklediğimiz otomobil şimdilikse bir konseptten ibaret. Vision RS’i bunun dışında özel yapan bir diğer nokta ise markanın performans rozetinin evriminde de pay sahibi olma durumu. Hal böyle olunca Paris Otomobil Fuarı’na katılım sağlayacak kişilerin bu araç özelinde bakacağı noktaların başında teknik tablo olacak. Ekim ayının ilk haftası içerisinde kapılarını açacak organizasyon öncesinde nihayet bu konuyla ilgili de adım atan Skoda, araçta kullandığı motor birlikteliğiyle ilgili rakamlardan parçaları da göndermeye başladı. Şarj edilebilir hibrit yapıda olacağını öğrendiğimiz Vision RS toplam bazda 250 beygir limitlerinde gezinen bir otomobil olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünitelere yabancı değiliz

Araçta kullanılan motorların birlikteliğiyle ilgili detaylara baktığımızda çok da yabancı olmadığımız bir tablo karşımıza çıkıyor. İçten yanmalı ayağında, yeni jenerasyon modellere entegrasyonu başlayan 1,5 litre hacimli TSI makine, 150 PS‘lik güç üretimiyle hizmet veriyor. Turbo dört silindir yapıdaki bu motorun tamamlayıcı rolünü üstlenen elektrik motoru ise 102 PS gibi gayet tatminkar bir güç üretmekte. Bu ikilinin bir araya gelmesiyle birlikte performans konusunda da haliyle bir beklenti yeşeriyor içimizde. 7,1 saniye olarak paylaşılan 0-100 değeri ise nispeten ortalama bir rakam olarak değerlendirilebilir. Maksimum sürat kısmında yaklaşık 210 km/s gibi bir rakam masada görünenler arasındaki yerini almış durumda. İlk aşamada paylaşılan veriler içerisinde yüzümüzü güldüren en temel parçaysa menzil kısmında yatıyor. NEDC standartlarına göre saf elektrik modunda 70 kilometre menzil vadeden Skoda Vision RS’in bataryasını şarj etmekse 2,5 saat sürüyor. Henüz dile getirilmese de özel hızlı şarj noktalarıyla bu rakamın daha aşağı çekilmesini beklediğimizi de belirtmeden geçmeyelim. Skoda Vision RS ve Paris Otomobil Fuarı ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.