reklamı kapat

POPÜLER

Vegan kokpit çeşitleniyor; Skoda Vision RS iç tasarım detaylarıyla karşımızda [Video]

Fransa’da düzenlenecek olan tanıtımı öncesine kademe kademe detaylanan Skoda Vision RS, kokpitiyle günümüz modellerinden bir hayli farklı karakterde.

Skoda’nın önümüzdeki ay içerisinde kapılarını açacak olan Paris Otomobil Fuarı kapsamında tanıtacağı Vision RS, basamaklarını çıktıkça önümüzü açan bir merdiven gibi detaylanmaya devam ediyor. Yaklaşık bir hafta önce dış tasarımıyla ilgili ilk bilgilerini aldığımız proje şimdi de merak edilen bir diğer noktası olan kokpitiyle karşımızda. Tamamen elektrikli bir konsept otomobil olarak Skoda’nın performanslı elektrik geleceği hakkında bize mesajlar verecek Vision RS, aynı zamanda yenilikçi yaklaşımdan da önemli özellikler barındıracak gibi görünüyor. Gelen ilk fotoğraflarında alıştığımız Skoda karakterinin aksine çok daha öznel bir yapı barındırdığını gördüğümüz modelde, en büyük farklardan birisi konsolun üzerine taşınmış olan multimedya ekran olacak. Halihazırda satışta olan araçlarda kokpite entegre edili olan ekranı artık olduğu gibi dışarı taşıyan marka tasarımcıları bununla birlikte ebatsal olarak da işleri bir üst noktaya çıkartmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Materyallerdeki özen

Direksiyonun arkasında var olan dijital ekranıyla da modern bir çizgi sunan Vision RS’te, hakim olarak nitelendirebileceğimiz her iki parçanın performans temalı yazılımla desteklenmesi bekleniyor. Koltukların yapısından da hissedebildiğimiz bu sportif karakterde çevreye duyarlı malzeme kullanımıyla güzel bir şekilde destekleniyor. Kabinde kullandığı malzemeleri yüzde 100 oranında geri dönüştürülebilir karbon fiber ve polyester gibi materyallerden faydalanarak üreten Skoda, geçtiğimiz yıl Bentley ile de gündeme gelen “vegan kokpit” felsefesini de benimsemiş durumda. İçeride hayvansal kaynaktan elde edilmiş hiçbir parçaya yer vermeyecek olan Çek üretici, Alcantara döşemelerden de vazgeçmiş değil. İçerisinde barındırdığı ambiyans ile bu zamana kadar gördüğümüz Skoda’lardan ayrılacağının sinyallerini veren Vision RS, önümüzdeki günlerde teknik özellikleriyle de karşımızda olacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.