reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10’un olası tasarımına işaret eden patent

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, son yıllarda mobildeki tasarımını değiştirmediği için eleştiriler alıyor. Peki firma Galaxy S10’da nasıl bir tasarım kullanacak?

Samsung Galaxy S10 ailesi Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor. Oldukça merak edilen telefonlar, ortak bir tasarımı paylaşıyor. Bazı kaynaklar Galaxy S10’un Galaxy S9 ile aynı olacağını gösteriyor. Bazı kaynaklar ise ilginç sürprizlerin olabileceğini söylüyor. Yeni ortaya çıkan bir patent ise modellerin olası tasarımını gözler önüne seriyor olabilir. Baktığımız zaman bu patentte kenarlarında çerçeve olmayan bir telefon karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda kavisli ekranı karşımıza getiren bu yapı, fiziksel güç tuşunu ise direkt olarak bir ekran kesitine yerleştiriyor. Yani fiziksel buton çerçevede değil direkt olarak ekranın içerisinde yer alıyor. Böylece yan çerçeveleri tamamen tarihe gömecek gibi duran Samsung, bu patentte herhangi bir çentik göstermiyor. Sensörleri ekranın altında gösteren firma, çizimdeki modelin 3.5mm kulaklık girişini de koruyor. Elbette Galaxy S10 ailesi yüzde 100 bu tasarımla gelecek diye bir durum yok. Ancak bu tasarım yapısı Galaxy S9 ile ulaşılan sınırlar içerisinde tek olası seçenek gibi duruyor.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan katlanabilir akıllı telefon Galaxy F de geliyor

Samsung Mobile CEO’su DJ Koh‘a göre telefon kasım ayında tanıtılıyor. Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen Galaxy F, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Yani içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. Daha önce ortaya çıkan bilgilerin aksine Galaxy Note serisinin 2019’da da karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Bu arada Galaxy F’in 2019 yılında tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Şirket biliyorsunuz böyle bir gelecek hayal ediyor