reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinden önemli detay

19 Ekim 2018

Samsung‘un 2019 başında tanıtacağı Galaxy S10 ailesi için bugün önemli bir detay daha ortaya çıktı. Telefonlar sonunda dedirten bir özellikle geliyor.

Samsung Galaxy S10 ailesi, bildiğimiz kadarıyla üç farklı model halinde hazırlanıyor. İşte bu ailenin üst seviyesindeki modeller, kesin olarak ekrana entegre parmak izi sensörüyle geliyor. Bugün bu altyapı için nisan ayında aldığı patent ortaya çıkan firma, sürece aktif olarak hazırlanıyor. Ancak bu patent üzücü bir detay veriyor. Firmanın şimdiye kadar Galaxy S10 ailesine hep ultrasonik temelli ekrana entegre parmak izi sensörü koyacağı söyleniyordu. Patent detaylarında ise açıkça optik ekrana entegre parmak izi sensörü detayı karşımıza çıkıyor. Şu an birçok modelde “optik” sensörler kullanılıyor. Ancak bu sensörler hem biraz yavaş çalışıyor hem de sudan / kirden oldukça etkileniyor. Ultrasonik sensörlerde ise bu sorunun yaşanmadığı söyleniyor. Teknoloji tam olarak oturmadı açıklamalarıyla uzun süredir geçilmeyen döneme optik yapıda geçilecek olması biraz üzücü duruyor. Ancak firmanın güzel bir sürpriz yaparak ultrasonik bir altyapıyı karşımıza çıkarma ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinin kamera detayları da belli olmuş durumda

Ailenin en üstü için hazırlanan üçlü kamera sistemi “12 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel” kurulumunu kullanıyor. 12 megapiksel kameranın piksel boyutu 1.4um olarak görünürken, diğerlerinde ise 1um değeri karşımıza çıkıyor. Ayrıca 12 megapiksel kamerada F1.5 / F2.4 değişken diyafram kullanılırken, 16 megapiksel kamerada F1.9, 13 megapiksel kamerada ise F2.4 diyafram değeri yer alıyor. 12 megapiksel ve 13 megapiksel kameralara optik görüntü sabitleme koyduğu belirtilen firmanın, 12 megapiksel kamerayı normal, 16 megapiksel kamerayı geniş açı, 13 megapiksel kamerayı ise telefoto (Yakınlaştırma) olarak planladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni modelleri Mate 20 ailesinin karşısına çıkacak