reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 hakkında önemli gelişme

Samsung Galaxy S10 hakkında dikkat çeken yeni bilgiler ortaya çıktı. Sağlam kaynaktan gelen bu bilgiler, önemli bir detayı kesinleştiriyor.

Samsung Galaxy S10 ailesi Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor. İşte bu modellerden Beyond 1 ve Beyond 2, söylendikleri genelde doğru çıkan Ice Universe‘e göre ekrana entegre parmak izi sensörüyle geliyor. Firmanın burada mevcut çözümler gibi optik değil ultrasonik bir sensör kullanacağı belirtiliyor. Bu sensörün çok hızlı çalıştığı ve ekranın yüzde 30’unda algılama yapabildiği belirtiliyor. Böylelikle parmak izi okuma için ekranın tek bir noktasına basma zorunluluğu ortadan kalkacak gibi görünüyor. Ayrıca firmanın bu teknoloji sayesinde modeline Iris tarama sistemi koymayacağı da Ice Universe tarafından veriler bilgiler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz firma uzun süredir bu göz temelli biyometrik sistemi telefonlarına koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beyond 1 ve Beyond 2 bu teknolojiye ek olarak üçlü arka kamera sistemiyle fark yaratmaya hazırlanıyor. Bu sistem bildiğimiz kadarıyla “12 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel” kameralar üzerine kuruluyor. 12 megapiksel kameranın piksel boyutu 1.4 um olarak görünürken, diğerlerinde ise 1 um değeri karşımıza çıkıyor. Ayrıca 12 megapiksel kamerada F1.5 / F2.4 değişken diyafram kullanılırken, 16 megapiksel kamerada F1.9, 13 megapiksel kamerada ise F2.4 diyafram değeri yer alıyor. 12 megapiksel ve 13 megapiksel kameralara optik görüntü sabitleme koyduğu belirtilen firmanın, 12 megapiksel kamerayı normal, 16 megapiksel kamerayı geniş açı, 13 megapiksel kamerayı ise telefoto (Yakınlaştırma) olarak planladığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesi için başka neler biliyoruz

Hatırlamak adına SM-G970 kod adlı en düşük modelde 5,8 inç kavisli ekran yer alıyor. SM-G973 kod adlı orta seviye modelde ise 5,8 inç kavisli ekran kullanılıyor. Ailenin en üstünde yer alan SM-G975 kod adlı modelde ise 6,44 inç kavisli ekran bulunuyor. Yeni modelleriyle ön kamerayı yukarıdaki gibi ekrana gömeceği söylenen firma, telefonları 2019 başında tanıtmaya hazırlanıyor. Bu üç modele ek olarak Samsung’dan Beyond 2 5G modeli de geliyor. Spesifik pazarlara açacağı belirtilen bu model, temelde 5G destekli Galaxy S10 olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni iPad Pro modelleri