reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Heyecan esas şimdi başlıyor; Samsung Galaxy S10 ailesinden önemli gelişme

Samsung Galaxy S10 ailesi sürekli olarak yeni bilgilerle gündeme geliyor. Sağlam kaynakların açıklamasına göreyse ailede önemli bir ilerleme var.

Samsung Galaxy S10 ailesi artık bildiğiniz üzere Beyond 0, Beyond 1 ve Beyond 2 olmak üzere üç farklı versiyon halinde geliyor. Genel olarak çok merak edilen aile, bundan sonra daha somut ve sağlam sızıntılar ile gündeme gelecek gibi görünüyor. Çünkü Samsung, yeni ailenin araştırma ve geliştirme sürecini tamamen bitirmiş durumda. Şu sıralar resmi olarak 2019 Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılacağı belirtilen modeller, bu saatten sonra tasarımsal olarak son haline getirilecek ve ardından üretime alınacak. Artık haklarında daha fazla bilginin geleceği söylenen modellerden Beyond 1 ve Beyond 2, dün duyduğumuz kadarıyla ultrasonik bir ekrana entegre parmak izi sensörüyle geliyor. Bu sensörün optik olanlara nazaran çok daha hızlı çalıştığı ve ekranın yüzde 30’unda algılama yapabildiği belirtiliyor. Ayrıca firmanın bu teknoloji sayesinde modeline Iris tarama sistemi koymayacağı da söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesi üçlü arka kameraya geçiş yapıyor

Huawei Mate 20 Pro benzeri üçlü arka kameranın sadece Beyond 1 ve Beyond 2 modellerinde olacağı söyleniyor. Bu sistem daha önce ortaya çıktığı üzere “12 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel” kameralar üzerine kuruluyor. 12 megapiksel kameranın piksel boyutu 1.4 um olarak görünürken, diğerlerinde ise 1 um değeri karşımıza çıkıyor. Ayrıca 12 megapiksel kamerada F1.5 / F2.4 değişken diyafram kullanılırken, 16 megapiksel kamerada F1.9, 13 megapiksel kamerada ise F2.4 diyafram değeri yer alıyor. 12 megapiksel ve 13 megapiksel kameralara optik görüntü sabitleme koyduğu belirtilen firmanın, 12 megapiksel kamerayı normal, 16 megapiksel kamerayı geniş açı, 13 megapiksel kamerayı ise telefoto (Yakınlaştırma) olarak planladığı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dört arka kameralı modeli Galaxy A9