reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin Valkyrie

Merakla beklenen Aston Martin Valkyrie, ilk fotoğraflarıyla karşımızda!

Geliştirme sürecinde birbirinden önemli isimlerin bir araya geldiği Aston Martin Valkyrie, beklentileri karşılamak konusunda güçlü bir iddiaya sahip.

Formula 1 teknolojisinin hiper otomobil dünyası üzerinden sokaklara aktarılma yarışı, meraklıları için görsel bir şölenin habercisiydi aynı zamanda. Bolca beygir, yüksek hızlarla girilecek virajlar ve astronomik fiyatlar da şüphesiz bu sürecin temel parçaları arasında. Geçtiğimiz günlerde McLaren Speedtail üzerinden ne kadar farklı bir noktada seyredeceğini bir kez daha hissettiren bu modellere kısa süre içerisinde Aston Martin Valkyrie projesinin eşlik etmesini bekliyoruz. Konsept olarak maceraya başlayan ve Red Bull Racing ekibinin imzasını taşıyan otomobil, İngiliz üretici için tarihi için de bir dönüm noktası olacak. Toplamda sadece 150 adet üretilmesi planlanan, 3,2 milyon dolarlık fiyatına rağmen tamamı satılan bu canavarın nihayet üretim versiyonuyla ilgili fotoğraflar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Aston Martin’nin sosyal medya hesapları üzerinden de paylaştığı görseller içerisinde kokpitin de olması güzel detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fantastik rakamlar

Otomobilin dış bölümündeki detaylarına baktığımızda ilk olarak yumuşak geçiş üzerinden belirlenen çift renkli gövde tonu dikkatimi çekiyor. Ön bölümündeki karakteriyle konsept versiyonla büyük oranda benzerlik göstereceğini de hissettiren Valkyrie, aerodinamik açıdan maksimum veririmlilik üzerine oluşan çizgilerden kurulu. Kokpit bölümünde ise, beklediğimiz gibi bolca karbon fiber ve alcantara döşemenin varlığı karşımıza çıkıyor. Kokpitte iki farklı ekrana yer verilmiş olması da ilk anda farklı olarak nitelendirebileceğimiz noktaların başında. Aston Martin Valkyrie’nin en çok üzerinde konuşulacak kısmı şüphesiz motoru olacak. Kinetik enerji geri kazanım sistemiyle Formula 1 teknolojisini hissettirecek otomobilin, elektrik güç desteği Rimac tarafından geliştirilmiş durumda. 6,5 litrelik V12 makinenin geliştirme sürecinde ayrıca Cosworth gibi önemli bir ismin yer almış olması, 1.130 beygirlik gücü şüphesiz daha anlamlı hale getiriyor. Güç/ağırlık oranı olarak 1:1 gibi bir hedefin de var olduğu Valkyrie’den önümüzdeki süreçte çok daha fazla bahsedeceğiz. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.