reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie hiper otomobilin nefesinizi kesecek motor ve performans verileri

Neredeyse üç yıldır gündemde olan Aston Martin Valkyrie, performans konusunda gerçekten sınır tanımayacak gibi görünüyor. İşte açıklanan o nefes kesici veriler;

Aston Martin ile Red Bull Racing‘i bir araya getiren hiper otomobil modeli Aston Martin Valkyrie, performans konusunda detaylandı. Aerodinamik olarak inanılmaz bir gövde üzerine kurulan otomobil, gücünü hibrit altyapısından alıyor. Resmi olarak verilen bilgiye göre modelin merkezinde Cosworth tarafından üretilen 6.5 litre V12 motor yer alıyor. Bu motor tam 1.000 beygir güç üretebiliyor ve 740 nm tork değeri sunuyor. Ancak araçta bir de elektrik motoru yer alıyor. Rimac imzalı bu motor, araca ekstra 160 beygir güç ve 280 nm tork getiriyor. Toplamda 1.160 beygir güç ve tam 900 nm tork üretebilen yol canavarı hiper otomobil Aston Martin Valkyrie, pilleri Formula 1 arabalarında da yer alan KERS sistemiyle şarj edebiliyor. Bu sistemi fren yapıldığı zaman ortaya çıkan enerjiyi pilleri şarj etmek için kullanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin Valkyrie hiper otomobil tarafında çok konuşulacak

Aracın yeni prototipini şu an ürettiklerini belirten Aston Martin, gerçekten tam bir asfalt canavarı üzerinde çalışma gösteriyor. Son halinin kamuoyuna ne zaman gösterileceği bilinmeyen aracın, elbette fiyatı hakkında da bir bilgi yok.

İlgili Video