reklamı kapat

POPÜLER

Apple Tim Cook

Apple CEO’sundan çok iddialı gelecek açıklaması

Teknoloji devi Apple CEO’su Tim Cook, hissedarlar toplantısında gelecek için çok iddialı bir açıklamada bulundu. Yeni ürünler oldukça dikkat çekecek gibi duruyor.

Apple şu aralar gelecek için planladığı büyük yazılımsal değişiklik ile gündeme geliyor. Firma 2021 yılında iPhone, iPad ve Mac uygulamalarını bir araya getirmeyi planlıyor. Geliştiricilerin tek seferde tüm Apple cihazlarda çalışacak uygulama yazabilmesine imkan tanıyacak altyapının, WWDC 2019 kapsamında detaylanması bekleniyor. Ancak firma donanım tarafını da es geçmiyor. Hissedarlar toplantısında konuşan Apple CEO’su Tim Cook, gelecek donanım ürünlerini kabaca “aklınızı alacak / sizi çok şaşırtacak” şeklinde tanımlıyor. Bu konuda firmanın önemli çalışmalar yaptığını belirten Cook, elbette burada tam olarak hangi ürünlerde bahsettiğini açıklamıyor. Ancak güzel ürünlerden oluşan uzun bir yol haritası belirlediklerini belirten CEO, bu açıdan heyecanlandırıyor. Uzun yıllardır bir artırılmış gerçeklik gözlüğü planlayan firma, bu konuda devrimsel bir adım atabilir deniyor. Bu ürün için her ay yeni patentler ortaya çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple 2019 içerisine neler tanıtacak?

Firmadan öncelikle 2019 iPhone ailesi geliyor. Bunların 5,8  inç OLED ekranlı iPhone XI, 6,5  inç OLED ekranlı iPhone XI Max ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR 2019 olduğu söyleniyor. Bunlara ek olarak firmadan 16 inç MacBook Pro, 32 inç 6K monitör, modüler Mac Pro, yeni AirPods ve AirPower gibi donanımlar da yolda bulunuyor. Ayrıca dev ismin kafa üstü formunda bir kulaklık tanıtabileceği de söylenenler arasında.

İlginizi Çekebilir

Yeni Samsung Galaxy S10 ailesi