reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Huawei Mate X
Katlanabilir telefon Huawei Mate X
Katlanabilir telefon Huawei Mate X
Katlanabilir telefon Huawei Mate X

Katlanabilir telefon Huawei Mate X modelinden önemli başarı

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, önemli bir başarıya imza attı. Telefon 2019 Mobil Dünya Kongresi’nin “En İyi Bağlı Mobil Cihazı” oldu.

2.600 dolar fiyat etiketi bulunan katlanabilir telefon Huawei Mate X, yukarıda da dediğimiz gibi MWC 2019’dan güzel bir ödülle döndü. Yapılan resmi açıklamaya göre Huawei, Barselona’da gerçekleştirilen GSMA Mobil Dünya Kongresi (MWC 2019) kapsamında düzenlenen Glomo Ödülleri’nde önemli bir başarıya daha imza attı. HUAWEI Mate X katlanabilir 5G akıllı telefonu, GSMA’nın en prestijli ödüllerinden “2019 Mobil Dünya Kongresi’nin En İyi Bağlı Mobil Cihazı” ödülünü kazandı. Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Mobil Cihazlar Başkanı Kevin Ho, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Huawei’deki tüm ekibimiz adına, başta GSMA CEO’su John Hoffman olmak üzere tüm GSMA’ya teşekkür etmek istiyorum. Bu kıymetli ödüle layık görüldüğümüz için çok heyecanlı ve gururluyuz. Bu yıl GSMA’de tüm bağlantılı cihazların, ağların ve yonga setlerinin çevrimiçi olarak bir araya geldiğini gördük. 5G’nin yılı olan 2019, bağlanma biçimimizi değiştirerek tüm hayatımıza yeni olanaklar getiriyor” dedi.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X teknik detayları

Huawei Mate X gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemciden alıyor. Firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi sayesinde 5G desteğini taşıyan model, iki parça halinde 4.500 mAh kapasitesinde pil üzerine kuruluyor. Modelde temel olarak 8 inç boyutunda tek bir esnek OLED ekran yer alıyor. Kapatıldığı zaman bu ekran önde 6,6 inç 2480×1148 piksel, arkada ise 6,38 inç 2480×829 piksel ekran alanı sunuyor. Bu açıdan şaşırtan telefon, yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyor.

İlgili Video