reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X

Katlanabilir gövdesiyle Huawei Mate X konsepti [Video]

Katlanabilir telefon yarışında Samsung, Galaxy X modeli ile öncü olmak için çabalarını sürdürüyor. Aynı yarışa dahil olan Huawei, katlanabilir telefonu için nasıl bir tasarım tercih ederdi dersiniz?

Telefon devlerinin peşi sıra internete düşen “katlanabilir telefon” patentlerinin ardından bu alanda yeni bir şeyler açıklamaya en yakın isimlerden biri Galaxy X modeliyle Samsung. Ancak Huawei de bu alandaki yatırım ve çalışmalarını sürdüren firmalar arasında yer alıyor. Çinli üreticinin ekran teknolojisi için yine Çin merkezli bir başka üretici olan BOE ile ortaklık kurduğu bilinenler arasında. 8 inç boyutunda bir ekranla gelmesi beklenen model ise Galaxy X’e kıyasla tam bir gizem. Ancak TechConfigurations, olası bir katlanabilir Huawei modelini oluşturuyor ve ismini de Galaxy X’ten esinlenerek Mate X koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mate X konsepti

Hazırlanan konsept model karşımıza adeta bir “canavar” çıkarıyor. Çentikli bir gövde yapısına sahip olan Mate X konsepti, “akıllı telefon” modunda iken ön panelinde 24 megapiksel çözünürlüklü bir ön kamera yer alıyor. Cihazın arkasında ise 12 MP + 20 MP olmak üzere çift kamera kurulumu bulunuyor. Ekran altına gömülü parmak izi sensörüne sahip olan model 3 farklı şekilde kullanılabiliyor. Birincisi standart akıllı telefon modu elbette. İkincisi 120 derece açıyla dizüstü modu olarak belirtilirken üçüncüsü tamamen açılmış şekilde bir tablet olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada tabletin kare formatta olduğunu görüyoruz. 5 inçlik cihaz ekranına 8 inçlik tablet ekranı eşlik ediyor. Kirin 980 işlemciden güç alan konsept 6 GB RAM ile çalışıyor. 8.000 mAh pili ise özellikle dizüstü modunu destekleyecek şekilde düşünülmüş. Üç farklı renk seçeneği bulunan bu konsept çalışmayı haberin üzerindeki videodan görüntüleyebilirsiniz.