reklamı kapat

POPÜLER

Motorola P30 iPhone X Huawei P20 Pro

iPhone X ve Huawei P20 Pro’yu birleştiren Motorola P30 internetin diline düştü

Motorola P30, çok tanıdık bir tasarımı beraberinde getiriyor. Huawei P20 Pro‘nun Alacakaranlık modelinin rengini kuşanan telefon iPhone X tasarımını giyinince internetin diline düşmesi kaçınılmaz oldu.

Çentiğiyle dillerden düşmeyen iPhone X ve Alacakaranlık rengiyle beğeni kazanan Huawei P20 Pro, bu senenin en çok konuşulan modelleri arasında rahatlıkla gösterilebilir. Motorola’nın tasarım ekibi için de bu iki model hayli ilham verici olmuş gibi görünüyor. Çünkü geçtiğimiz günlerde tanıtılan Motorola P30, “Bu iki cihaz bir araya gelse nasıl olurdu?” sorusunun cevabını veriyor adeta. Degrade renk geçişiyle P20 Pro’nun etkileyici rengini tersten kuşanan cihaz, tasarımda bir bütün olarak iPhone X diye bağırıyor. Tabii hal böyle olunca, internetin diline düşmek de kaçınılmaz oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone’a Huawei bitirişi

Cihazın siyah ve beyaz modellerini Apple’ın çentikli modeliyle yan yana getirip “Aradaki farkı bulun” gönderilerinin yanı sıra firmanın tasarım ekibinin telefonları nasıl kopyaladığına ilişkin eleştiriler de sosyal medyayı doldurmuş durumda. Çentikli telefon kervanına katılan bir diğer marka olması da yine esprili bir dille eleştirilirken bu alanda kalan son kalenin Samsung olduğu da belirtiliyor. Ancak günün sonunda Motorola bize şunu göstermeyi de ihmal etmiyor. Gerçekten de P20 Pro’nun Alacakaranlık rengine sahip bir iPhone X olsaymış, çok güzel görünürmüş. Haberin devamında atılan bazı tweetleri görüntüleyebilirsiniz.

6,2 inç boyutunda ekranla gelen P30’da Snapdragon 636 işlemci ve 6 GB RAM yer alıyor. 16 MP + 5 MP çift arka kamera kurulumu ile gelen cihazın selfie kamerası ise 12 MP çözünürlük sunuyor. 15 Eylül‘de yurt dışında satışa sunulacak olan P30’un fiyatı ise 300 dolar civarında.