reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei P20 Pro

Huawei P20 ve P20 Pro 2018 yılına damga vuracak

Huawei’den P20 serisiyle ilgili önemli bir haber geldi. Şirketin CEO’su Richard Yu tarafından yapılan açıklamaya göre P20, P20 Pro ve P20 Lite satışları bu yıl 20 milyonu birimi bulacak. Huawei’nin önümüzdeki yıl veya iki yıl içinde Apple’ın önüne geçmeyi hedefliyor.

Advertisement

Şirketin en önemli amiral gemisi cihazı P20 Pro bu stratejinin merkezinde yer alacak gibi görünüyor. Huawei’nin CEO’su, şirketin yerel rakiplerinden 10 kat daha fazla yatırım yaptığını belirterek, bu yatırımların şirketin daha hızlı bir şekilde yenilik yapmasına izin verdiğini ifade etti. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de satışa sunulacak P20 ve P20 Pro sahip olduğu özelliklerle teknoloji tutkunlarının ilgisini çekiyor. 3 kameralı P20 Pro modelinin piyasadaki en başarılı akıllı telefon kameralarından biri olduğu belirtiliyor.

2.240 x 1.080 piksel çözünürlüklü 6,1 inçlik OLED ekranı bünyesinde barındıran telefon, iPhone X gibi çentikli bir tasarıma sahip. Telefonun en dikkat çekici özelliği ise hiç şüphesiz arkasında yer alan üç adet kamerası. 40 megapiksellik ana kameraya 20 megapiksel monokrom ve 8 megapiksel telefoto kameranın eşlik ettiği telefon piyasadaki 2 kat yakınlaştırma yapabilen kameraların aksine 3 kat optik yakınlaştırma yapabiliyor. Saniyede 30 kare 4K video kaydı yeteneğine sahip telefon hızlı otofokus performansıyla da dikkatlerini üstüne çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 ve P20 Pro’nun satış fiyatları ne olacak?

Huawei P20 Pro siyah, pembe altın, alacakaranlık ve gece yarısı mavi renk seçenekleriyle piyasaya sunulacak. Telefonun Avrupa satış fiyatı ise 899 euro olacak.

Video