reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20

Üç kameralı ve 40 megapiksellik Huawei P20’nin tanıtım tarihi belli oldu

Huawei’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu P20’nin tanıtım tarihi ortaya çıktı. Daha önce ortaya çıkan haberlerde telefonun P11 ve P11 Plus modeliyle karşımıza çıkacağı iddia edilmişti. Yeni gelen bilgilerde ise telefonun P20, P20 Plus ve P20 Pro ismiyle geleceği belirtiliyor.

Galaxy Note 8 ve iPhone X’da olduğu gibi P20’nin de ince ekran çerçevleriyle sonsuz ekran deneiyimi yaşatması bekleniyor. Gelen son haberlere göre şirketin yeni amiral gemisi telefonu olacak P20, üç lensi bünyesinde barındıracak. Bir önceki modelde telefonun ana kamerası RGB sensöre, ikinci kamera ise monokrom sensöre destek veriyordu.  Her iki kameradan elde edilen verilerle daha kaliteli fotoğraflar çekilebiliyordu. Kulağımıza gelen son haber ise çift kameranın yanına ekstradan bir kameranın geleceği yönünde. P20’de yer alacağı belirtilen 40 megapiksel çözünürlüklü üçüncü kameranın 5 kat hibrit yakınlaştırma yapabileceği ifade ediliyor. “Pro” adı verilen gece modunda ise düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceği dile getiriliyor.

Huawei P20’nin tanıtım tarihi ne zaman ortaya çıkacak?

Huawei P20 serisi, 27 Mart’ta Paris’te gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacak. Kamera performansıyla fark yaratmasını beklediğimiz telefonla ilgili tüm detayları paylaşacağız.