reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple, büyük ekosistem değişikliğini bu yıl yapıyor

Dün iOS ile macOS işletim sistemlerinin performans ve stabilitesini artırmak adına yeni özellikleri 2019’a bıraktığı ortaya çıkan Apple, bir değişikliği halen gündemde tutmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ortak uygulama devri gelen bilgilere göre halen masada bulunuyor.

Son dönemde sık sık gündeme gelen Axios internet sitesinin haberine göre Apple, 2018 içerisinde geliştirilerin hem iOS hem de macOS‘da çalışacak evrensel uygulamalar yapabilmesine imkan tanıyacak. Bunu rafa kaldırmadığı söylenen şirket, bu süreci ya tamamlamış durumda ya da konuya çok büyük önem veriyor. Bu sayede uygulama geliştirme sürecini ciddi anlamda kolaylaştıracak firma, adeta iki platformu bir araya getiriyor. Böylelikle ufak stüdyoların iOS kadar popüler olmayan macOS tarafını da ekstra emek harcamadan gündemlerine getireceği söyleniyor. WWDC 2018’de tanıtılacak  iOS 12 ve macOS 10.14 ile devreye alınması beklenen yeni süreç, herkes için olumlu görünüyor.

Apple’ın hamlesiyle iOS ile macOS bir araya geliyor

Daha önce duyduğumuz bu yeni altyapıda geliştirilen uygulamaların hem fare hem de dokunmatik ekranlar ile rahatça kullanılabilir olacağı söyleniyor. Kendi içerisinde “Marzipan” kod adıyla isimlendirilen proje, son açıklamalar doğrultusunda şirketin bu yıl yapacağı en büyük değişiklik olacak gibi görünüyor. Konu hakkında yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi çekebilir