reklamı kapat

POPÜLER

Huawei’nin merakla beklenen 40 megapiksellik telefonuyla ilgili beklenmedik iddia

Huawei’nin yeni amiral gemisi telefonuyla ilgili önemli bir bilgi ortaya çıktı. Uzun zamandır P11 yerine P20 ismiyle karşımıza çıkacağı iddia edilen telefonun bu isimli satışa sunulmayacağı belirtiliyor. Huawei’ye yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre yeni amiral gemisi telefon Huawei P11 olarak adlandırılacak.

Huawei’nin P11 markasını Avrupa Birliği, Hong Kong, Tayvan ve İngiltere’de kullanacağı; Amerika’da ise P20 ismini tercih edeceği belirtiliyor. Huawei P11, P11 Plus ve P11 Pro olarak adlandırılacağı belirtilen telefonlarda 40 megapiksellik üçlü kamera sisteminin yer alacağı söyleniyor. 40 megapiksellik üçlü kamera sistemi sayesinde yeni Huawei telefonlarının kamera konusunda büyük bir başarıya imza atması bekleniyor. Leica imzalı kameralarla farkını ortaya koyacağı söylenen telefonların 5 kat hibrit yakınlaştırma yapabileceği ifade ediliyor.

“Pro” adı verilen gece modunda ise düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceği dile getiriliyor. Yeni sensör ve optikler yardımıyla kameranın yüzde 100’den daha fazla ışık alabileceği söyleniyor. Telefondaki diyafram değeri ise henüz açığa çıkmış değil. P11’nin arka kamerasıyla birlikte ön kamerasının da fark yaratması bekleniyor. Selfie çekiminden hoşlanan kullanıcılar için telefonun ön tarafında 24 megapiksellik kameranın yer alacağı iddia ediliyor.

Huawei P11 serisi ne zaman gün ışığına çıkacak?

Merakla beklenen Huawei P11 serisinin mart veya en geç nisan ayının başında tanıtılması bekleniyor.