reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P11

Huawei P11 kamera performansıyla sınırları zorlayacak

P10 ve P10 Plus modelleriyle büyük bir başarıya imza atan Huawei bu başarısını yeni amiral gemisi telefonu P11 modeliyle de sürdürmeye hazırlanıyor. Leica iş birliğiyle kamera performansını en üst noktaya taşıyan Huawei, P11’de de sınırları zorlaması bekleniyor. Gelen son haberlere göre şirketin yeni amiral gemisi telefonu olacak Huawei P11, üç lensi bünyesinde barındıracak. Bir önceki modelde telefonun ana kamerası RGB sensöre, ikinci kamera ise monokrom sensöre destek veriyordu.

Her iki kameradan elde edilen verilerle daha kaliteli fotoğraflar çekilebiliyordu. Kulağımıza gelen son haber ise çift kameranın yanına ekstradan bir kameranın geleceği yönünde. P11’de yer alacağı belirtilen 40 megapiksel çözünürlüklü üçüncü kameranın 5 kat hibrit yakınlaştırma yapabileceği ifade ediliyor. “Pro” adı verilen gece modunda ise düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceği dile getiriliyor. Yeni sensör ve optikler yardımıyla kameranın yüzde 100’den daha fazla ışık alabileceği söyleniyor. Telefondaki diyafram değeri ise henüz açığa çıkmış değil. P11’in arka kamerasıyla birlikte ön kamerasının da fark yaratması bekleniyor.

Huawei P11, 24 megapiksellik ön kamerasıyla selfie tutkunlarını heyacanlandıracak

Selfie çekiminden hoşlanan kullanıcılar için telefonun ön tarafında 24 megapiksellik kameranın yer alacağı iddia ediliyor. Fotoğraf tutkunlarının beklentilerini karşılayacak özelliklerle gelecek P11’in önümüzdeki yıl gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor.

YORUMLAR