reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

OLED ekranlı iPhone X’dan büyük başarı

Canalys‘ten gelen yeni araştırma verilerine göre geçtiğimiz yıl satışa sunulan iPhone X büyük bir başarıya imza attı. Paylaşılan rapora bakıldığında iPhone X, ekim ve aralık ayını kapsayan dördüncü çeyrekte 29 milyon birim sattı. Canalys, yurt dışındaki başlangıç fiyatı 1.000 dolar olan telefonun yüksek fiyat etiketine sahip olmasına rağmen başarılı bir çıkış gerçekleştirdiğini belirtiyor.

Apple için bu tablo etkileyici olsa da sektör açısından beklentilerin az olduğu da ifade ediliyor. İlk başlarda telefonun üretimiyle ilgili sıkıntılar yaşandığı belirtilse de Apple, üretimle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamamış ve telefonun sevkiyatını zamanında gerçekleştirmişti.

OLED ekranlı iPhone X, yüksek fiyatıyla dikkatleri üstüne çekmişti

iPhone’un 10. yıl dönümü için özel olarak geliştirilen telefonda tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yer almıyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği telefon, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor. iPhone X’un Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 6.099 TL.

Video