reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone LCD

Bütçe dostu yeni nesil LCD ekranlı iPhone’un çıkışı için sevindiren haber

Teknoloji devi Apple‘ın yeni nesil iPhone’ları merakla bekleniyor. Bu yıl karşımıza birçok model çıkartacak olan firma, LCD ekranlı yeni nesil modeli rafa kaldırmamış gibi görünüyor. Bütçe dostu bu modelin çıkışı için sevindiren bir detay bulunuyor.

Hatırlamak adına Apple‘dan 2018’de dört yeni iPhone geliyor. Bunların OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, iPhone X Plus, LCD ekranlı iPhone SE 2 ve yine LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor. Geçtiğimiz günlerde 6,1 inç modelde de OLED kullanacağı ortaya çıkan firma, yeni bilgilere göre bunu yapmayacak. Kore merkezli kaynaklara göre LCD ekranlı model gelecek ancak biraz geç kalacak. Normalden iki ay geride olduğu söylenen telefonun, kasım ayından önce tanıtılması beklenmiyor. Diğer iki modelin ise OLED ekranla beraber eylül ayında geleceği söyleniyor. LCD ekranın yeniden gündeme gelmesi özellikle kullanıcılar için güzel görünüyor. OLED ekranlar LCD’ye göre birçok avantaj getiriyor. Gerçek siyahlar sunabilen OLED, renkleri de daha canlı şekilde gösteriyor ve enerji tasarrufunu artırıyor. Ancak OLED’in LCD’ye oranla halen yüksek üretim maliyeti bulunuyor. Bu yüzden 6,1 inç iPhone yeni nesle (!) ucuza geçmek isteyenler için büyük önem arz ediyor. Bu modelin 700 dolar bandında geleceği iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 iPhone’lar önemli bir eksiği kapatacak

Şirketin yeni akıllı telefon modelleri yanlarında yeniden tasarlanmış 18W USB-C güç adaptörü ve USB-C – Lightning kablosu geliyor. Bu sayede telefonların direkt olarak kutundan çıkan ekipmanlarla hızlı şarj edilebileceği belirtiliyor.

İlgili Video

Şirketin son modeli için hazırlanmış reklam filmi

İLGİLİ HABERLER