reklamı kapat

POPÜLER

Apple 2018 iPhone

Apple’dan beklenen bütçe dostu LCD iPhone modeli için kötü haber

Teknoloji devi Apple‘ın yeni iPhone modelleri arasında birçok kişiyi en çok LCD ekranlı bütçe dostu model ilgilendiriyor. Ancak bu model için kötü bir haberimiz var.

Biliyorsunuz Apple‘ın 2018 iPhone ailesi üç farklı modelden oluşuyor. Burada karşımıza 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone modelleri çıkıyor. Bu modellerden LCD ekranlı iPhone, kodlarda görüldüğü kadarıyla gücünü A10 işlemciden alacak. Mevcut iPhone X’a A11 Bionic, iki diğer yeni iPhone X modeline ise A12 işlemci koyacak firma, LCD modeli performans konusunda oldukça geride bırakacak gibi duruyor. Direkt olarak iPhone SE’nin yerini devam ettireceği belirtilen model, kesin olarak DCI-P3 LCD bir panel kullanıyor. iPhone 9 olarak isimlendirilebileceği söylenen telefon, 3 GB RAM‘e sahip olacak deniyor. Bünyesindeki çentik aracılığıyla Face ID üzerinden yüz tanıma yapabilecek modelin, çift SIM’li bir sürümü de olabilir gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2018 Apple iPhone modellerinin satış fiyatları ve tanıtım tarihleri de biliniyor

Baktığımız zaman ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone ise 600-700 dolar seviyesinde raflardaki yerini alıyor. Modellerin iPhone 11, iPhone 11 Plus, iPhone 9 ya da iPhone XS, iPhone XS Plus, iPhone (2018) şeklinde isimlendirilmesi bekleniyor. Almanya merkezli bir kaynağa göreyse telefonlar resmi olarak 12 Eylül tarihinde tanıtılıyor. 14 Eylül tarihinde ise ön siparişe açılacak telefonlar, 21 Eylül tarihinde ise dağıtıma çıkacak deniyor. Yani eylül ayı içerisinde tamamen elde edilebilir olacak telefonlar, kullanıcıları çok bekletmeyecek gibi görünüyor. Modellerin Türkiye’de ise ekim ya da kasım ayında satışa sunulması bekleniyor.

İlgili Video

Şirketin A11 Bionic için hazırladığı aksiyon dolu reklamı