reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic LUMIX LX100 II

Yeni sensörüyle çok daha güçlü; en yeni kompakt Panasonic LUMIX LX100 II ile tanışın [Video]

Görüntüleme dünyasının öne çıkan isimlerinden Panasonic, bugün uzun süredir beklenen LUMIX LX100 II fotoğraf makinesi modelini tanıttı. İşte tüm detaylar;

Direkt olarak LUMIX LX100‘ün üzerine gelen Panasonic LUMIX LX100 II, firmadan alıştığımız bir tasarım kullanıyor. Her zaman taşımaya yönelik bir model olan makine, ilginç olarak sabit bir ekran ile geliyor. Dokunmatik olarak kontrol edilebilen bu ekran, rahat bir deneyim sunuyor deniyor. Ancak kompakt fotoğraf makinesi esas farkını teknik detaylarıyla koyuyor. Fotoğraf makinesi yerini aldığı modelden farklı olarak 12.8 megapiksel değil 17 megapiksel 4/3 inç MOS sensör üzerine kuruluyor. Bu sensör açıklandığı kadarıyla özellikle ISO performansıyla öne çıkıyor. Yani bu fotoğraf makinesiyle düşük ışıkta dahi iyi fotoğraflar çekebilebiliyor. Bu noktada ISO 25600 seviyesine çıkabilen Panasonic LUMIX LX100 II, genel olarak çok daha iyi fotoğraf kalitesi getiriyor. Modelde ilk versiyon ile aynı Leica 24-75mm f/1.7-2.8 lens yer alıyor. Çok üst seviye bir kalitesi bulunan bu lens, genel kullanım için oldukça yeterli bir aralık ve diyafram değerleri sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Panasonic LX100 II
Panasonic LUMIX LX100 II
Panasonic LX100 II
Panasonic LX100 II
Panasonic LX100 II

Panasonic LUMIX LX100 II her açıdan güçlü bir fotoğraf makinesi

Saniyede 11 kare seri çekim yapabilen üst düzey kompakt fotoğraf makinesi, birçok konuda bilgi verebilen elektronik bir vizöre sahip. 4K çözünürlükte video çekebilen model, Bluetooth LE ve WiFi teknolojilerini de beraberinde getiriyor. Böylece akıllı telefon bağlantısı kurulabiliyor, görüntü aktarımı yapılabiliyor. Gelelim LUMIX LX100 II’nin satış fiyatına. Resmi açıklamaya göre makine 999 dolardan raflardaki yerini alıyor. Burada en önemli rakip Sony RX-100 VI’nin 1.200 dolara satıldığını hatırlamakta fayda var.