reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic Lumix S1R
Panasonic Lumix S1R
Panasonic Lumix S1R
Panasonic Lumix S1R
Panasonic Lumix S1R
Panasonic Lumix S1R

Tam 187 megapiksel fotoğraf çekebilen tam kare aynasız Panasonic Lumix S1R

Panasonic, geçtiğimiz aylarda ilk duyurusunu yaptığı tam kare sensörlü aynasız fotoğraf makinesi Panasonic Lumix S1R modelini tanıttı.

Lumix GH5 ile görüntüleme tarafından inanılmaz bir başarı elde eden Panasonic, ürün gamına tam kare sensörüyle dikkat çeken Lumix S1R modelini de ekledi. Direkt olarak profesyonel / üst seviye kullanıcılara hitap eden fotoğraf makinesi, 47.3 megapiksel tam kare CMOS sensör üzerine kuruluyor. GH5’e oranla devasa olan bu sensör, elbette fotoğraf ve video kalitesini gözle görülür şekilde artırıyor. Zorlu şartlara dayanıklı ve oldukça kaslı bir gövdesi bulunan Panasonic Lumix S1R, eklenen modla tam 187 megapiksel fotoğraf çekebiliyor. Bunu birden fazla fotoğrafı birleştirerek gerçekleştiren (Elde çekim de mümkün!) fotoğraf makinesi, 47 megapiksel çözünürlükte saniyede 9 kare fotoğraf çekebiliyor. Firmanın DFD otomatik netleme sistemiyle hem fotoğraf hem de video tarafında sürekli takip gerçekleştirebilen model, pazarın en iyisi olarak geçen 5.76 milyon nokta 120 fps OLED elektronik vizörle geliyor. Bu vizörün inanılmaz bir kullanıcı deneyimi sunduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Panasonic Lumix S1R gerçekten çok üstün bir model

Gelelim video tarafına. Tam kare aynasız fotoğraf makinesi 4K çözünürlükte saniyede 8 bit 60 kare video çekebiliyor. Beş eksende sensörden sabitleme yapabilen fotoğraf makinesi, bu sayede oldukça stabil çekimler gerçekleştirebiliyor. Bu sistemi düşük enstantane hızlarında fotoğraf çekmek (5.5 durak) için de kullanan S1R, arkasında 3 inç 2.1 milyon nokta bir hareketli dokunmatik ekran taşıyor. Üstünde de anlık ufak bilgiler için bir LCD ekran yer alan model, çift hafıza kartı desteğiyle geliyor. Makineye SD UHS Type II ve XQD kartları takılabiliyor.

Panasonic Lumix S1R
Panasonic Lumix S1R
Panasonic Lumix S1R
Panasonic Lumix S1R
Panasonic Lumix S1R

Bünyesinde yer alan USB-C portu dikkat çeken detaylarından olan Panasonic Lumix S1R, ISO 25.600 (51.200) seviyesine kadar çıkış yapabiliyor. Leica L bayonet lenslerle kullanılabilen model, tahmin edebileceğiniz üzere oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip. Makinenin gövde fiyatı 3.700 dolar seviyesinde. Yeni 24-105mm F4 lens ile alındığı zaman fiyat 4.600 dolar seviyesine çıkıyor. Bu arada Panasonic Lumix S1 modelini de tanıtıldı. S1R’dan farklı olarak 24.2 megapiksel tam kare sensör üzerine kurulan makine, birçok teknik detayı paylaştığı S1R modelinden daha iyi bir video seçeneği oluşturuyor. Çünkü bu modelle V-Log ve 10 bit 4K video (İçeriye 4:2:0 10-bit kayıt, HDMI üzerinden 4:2:2 10-bit ) çekilebiliyor. Özel moduyla 96 megapiksel fotoğraf çekebilen bu modelin gövde fiyatı ise 2.500 dolar seviyesinde. 24-105mm F4 lens ile fiyat 3.400 dolar seviyesine çıkıyor.

İlgili Video