reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic Lumix S5

Panasonic Lumix S5 tanıtıldı; işte fiyat ve özellikleri

Panasonic ürün gamına fotoğraf ve video odaklı yeni bir model daha eklediğini duyurdu. Dakikalar önce Panasonic Lumix S5 tanıtıldı. Model iddialı duruyor.

Firmanın S1 ve S1H benzeri kaslı tasarım çizgisine sahip olan ancak çok daha hafif olan Panasonic Lumix S5 (Lumix DC-S5 olarak da geçiyor) aynasız fotoğraf makinesi, hem fotoğraf hem de video tarafını iyi şekilde birbirine harmanlıyor. Bu açıdan bir “hibrit kamera” olarak geçen modelin merkezinde 24 megapiksel BSI CMOS tam kare sensör yer alıyor. Sensörde 5 eksende görüntü sabitleme yapabilen model, burada 6,5 durak kadar avantaj getiriyor. Bu sistem sayesinde düşük enstantane hızlarında dahi net görüntüler alınabiliyor. Bu durum hem video hem de fotoğraf tarafı için geçerli olurken, Lumix S5 istenirse sensör kaydırma sistemi ile 96 megapiksel JPEG ya da RAW çıktılar da verebiliyor. Çift SD kart yuvası sevindiren kompakt modellerden Lumix S5, dahili olarak kırpma ile 10-bit 4:2:0 4K/60p video çekebiliyor. Kırpma olmadan yani tüm sensör ile 10-bit 4:2:2 30p/24p video kaydı yapılabiliyor. 10 bit video çekiminde 30 dakika limiti olan makine, hareketli dokunmatik LCD ekranı ile Vlog çekimlerinde kolaylık sağlıyor. Panasonic Lumix S5 elbette bir elektronik vizör taşıyor. Ancak burada vizör çözünürlüğünün biraz düşük kaldığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Panasonic Lumix S5 dikkat çekmeyi başardı

Yeni piliyle kullanım süresi yüksek olan ve suya karşı dayanıklı bir gövdesi olan S5, 1.999 dolar gövde fiyatına sahip. Modelin 2.299 dolarlık paketinde ise 20-60mm F3.5-5.6 kit lens geliyor.

İlginizi Çekebilir

Canlı yayınlar için harika Nvidia uygulaması