reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic Lumix DC-GH5 II

Panasonic Lumix DC-GH5 II

Panasonic Lumix DC-GH5 II

Panasonic Lumix DC-GH5 II

Panasonic Lumix DC-GH6

Panasonic Lumix DC-GH6

Panasonic Lumix DC-GH5 II geldi; DC-GH6 duyuruldu

Panasonic bugün sürpriz iki duyuru yaptı. Yeni Panasonic Lumix DC-GH5 II geldi, DC-GH6 için de geliştirme müjdesi verildi.

Panasonic Lumix DC-GH5 II, firmanın video odaklı en yeni aynasız modeli oldu. MFT yapısını ve GH5 ile benzer tasarımı devam ettiren gövde, kilit geliştirmelere sahip.

Açık olarak belirtmek gerekirse model tamamen yenilikçi bir seçenek değil. Panasonic sadece gelen eleştirileri dinlemiş ve orijinal modeli daha da iyi hale getirmiş durumda.

Merkezinde yine 20 megapiksel MFT sensör yer alan model, yerleşik olarak 10-bit 4:2:0 60p DCI ya da UHD 4K video kaydedebiliyor. Daha önce 60p ve 50p kayıtlar için harici kayıt cihazı gerekiyordu. Artık yerleşik kayıt sunuluyor ve V-LogL de yerleşik geliyor.

Yeni bir işlemci üzerine kurulan ve böylece AF performansı artan gövde, yenilenen yerleşik titreşim engelleme sistemiyle artık tam 6,5 durak avantaj getiriyor. Bu yeni sistem özellikle zoom lensler için güzel görünüyor.

Kablolu ya da kablosuz olarak canlı yayın yapılmasını eskiye oranla çok daha kolay şekilde sunan Panasonic Lumix DC-GH5 II, USB-C üzerinden şarj edilebiliyor ve sürekli güçte çalıştırılabiliyor.

Gövde tüm iyileştirmelere rağmen orijinal GH5’ten tam 400 dolar daha ucuza satılacak. Burada net fiyat 1.699 dolar seviyesinde yer alıyor. 12-60mm F2.8-4 ile beraber kit fiyatı 2.299 dolar seviyesinde.

Panasonic Lumix DC-GH6

Panasonic Lumix DC-GH6

Panasonic Lumix DC-GH5 II dikkat çekerken, esas DC-GH6 merak ediliyor

Şimdilik sadece geliştirme duyurusu yapılan video odaklı gövde, ilk bilgilere göre yeni bir sensör ve işlemci üzerine kurulacak.

DC-GH6 yüksek ihtimalle 24 megapiksel sensör taşıyacak ve “10-bit 4:2:2 DCI 4K/60p”, “10-bit 4K/120p” veya “10-bit 5.7K/60p” video çekebilecek. Gövde tahminlere göre 120p seviyesinde ses kaydı da yapabilecek.

2021’in sonunda gelecek gövdenin fiyatı 2.500 dolar olarak açıklanmış durumda. Modelin gövdesi için çıkan tek fotoğraf yukarıda. Sürpriz olmayacağı üzere tasarımda büyük bir değişiklik yok.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın