reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic Lumix G9
Panasonic Lumix G9
Panasonic Lumix G9
Panasonic Lumix G9
Panasonic Lumix G9
Panasonic Lumix G9
Panasonic Lumix G9

Üst düzey teknik detaylara sahip Panasonic Lumix G9 tanıtıldı

Geliştirdiği GH5 ile profesyonel video tarafını değiştiren Panasonic, yeni duyurduğu Lumix G9 modeliyle bu sefer profesyonel fotoğrafçıları hedefliyor.

Advertisement

Şirketin alıştığımız gövde tasarımını kullanan yeni Panasonic Lumix G9, aynasız sınıfta yer alıyor. GH5 ile aynı 20 megapiksel çözünürlükte MFT sensör üzerine kurulan fotoğraf makinesi, yeni görüntü işleme algoritmasıyla GH5’den daha iyi fotoğraflar verebiliyor. Buna ek olarak yüksek çözünürlük modunda tam 80 megapiksel fotoğraflar çekebilen model, zorlu şartlara dayanıklı metal gövdesiyle ele güzel oturuyor. Şirketin yeni modeli özellikle doğa ve spor fotoğrafçılarını oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Elektronik perde modunda sürekli netleme yaparak saniyede 20 kare seri çekim yapabilen cihaz, tek AF modunda bunu 60 kareye kadar çıkartabiliyor. Mekanik perde modunda saniyede 6 ve 12 kare fotoğraf çekebilen model, hiçbir aksiyonu kaçırmayacak gibi görünüyor. Gövdesinden 6.5 durak kadar görüntü sabitleme yapabilen G9, bu sayede her zaman keskin fotoğrafları garanti altına alıyor. Çift SD kart yuvası ise kart hatalarını ortadan kaldırarak depolamayı arttırıyor.

Panasonic Lumix G9
Panasonic Lumix G9
Panasonic Lumix G9
Panasonic Lumix G9

Panasonic Lumix G9 video tarafında da yetenekli

225 noktalı bir otomatik netleme sistemi kullanan Panasonic G9, video tarafında da çağa ayak uyduruyor. 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video kaydedebilen ürün, Full HD’de ise 180 kare yavaş çekimler yapabiliyor. Büyük OLED elektronik vizörüyle her türlü bilgiyi gözünüzün önüne getirebilen makine, ek olarak bünyesinde 3 inçlik dokunmatik bir ekran barındırıyor. Hareketli tasarlanan bu ekran farklı açılardaki çekimleri ciddi anlamda kolaylaştırıyor. Standart bataryasıyla 400 fotoğraf çekenilen G9, “battery grip” eklentisiyle bunu 800 fotoğrafa kadar çıkartabiliyor. WiFi teknolojisiyle akıllı telefonlara bağlanabilen ve görüntü aktarabilen cihaz, Bluetooth 4.2 LE teknolojisine de sahip. Bluetooth teknolojisi telefon ile kamera arasındaki bağlantıyı kontrol amacıyla sürekli hale getirebiliyor.

Panasonic‘in üst düzey özellikleriyle dikkat çeken yeni fotoğraf makinesi G9, 1.700 dolar yurt dışı satış fiyatına sahip. Makinenin Ocak 2018‘de satışa sunulacağını belirtmekte fayda var.